VIDEO Ďalšie rasistické urážky v Taliansku: Hviezdny Balotelli to už nevydržal!

Mario Balotelli bol terčom rasistických urážok fanúšikov
Mario Balotelli bol terčom rasistických urážok fanúšikov

VERONA - Stretnutie vo Verone poznamenali údajné rasistické urážky domácich fanúšikov na adresu Maria Balotelliho, ktorý pohrozil odchodom z ihriska. Zápas bol kvôli správaniu divákov v druhom polčase približne na štyri minúty prerušený po tom, čo naštvaný Balotelli zobral loptu a kopol ju na tribúnu s najhlasnejšími priaznivcami.

Tréner Verony Ivan Jurica sa však domácich fanúšikov zastal s tým, že o rasizmus nešlo. "Nebojím sa povedať, že dnes nešlo o rasistické pokriky," povedal v rozhovore pre Sky Sport Italia. "Možno zosmiešňovali a pískali na skvelého hráča, ale o nič vážnejšieho nešlo," dodal.

"Opýtajte sa ho sami, o nič nešlo. Neznášam rasizmus a som ten prvý, kto sa proti nemu postaví, keď sa to stane, ale dnes to nebol ten prípad. Fanúšikovia Balotelliho provokovali, bolo tam pár sarkastických pokrikov, ale rasizmus nie. Kto tvrdí niečo iné, tak klame," vyhlásil Jurica.

Domáci rozhodli o svojej výhre po prestávke. V 50. minúte hlavičkoval po rohovom kope Eddy Salcedo Mora, po ňom pálil presne v 81. minúte Matteo Pessina. Za Bresciu korigoval o štyri minúty neskôr ranou z 20 metrov do horného rohu práve Balotelli. Brescia čaká na ligovú výhru od 21. septembra.


Tagy: Hellas Verona Brescia Mario Balotelli

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA