VIDEO Večer v NHL patril Česku: Tri góly Vránu zahasili plamene Calgary, Jastraby sa vzchopili

Jakub Vrána, Dmitry Orlov spolu s tímom a Larsom Ellerom oslavujú Ellerov gólJakub Vrána, Dmitry Orlov spolu s tímom a Larsom Ellerom oslavujú Ellerov gól Zdroj: SITA/AP/Al Drago

BRATISLAVA - Nedeľa v NHL bola bez slovenských hokejistov. Aj vďaka hetriku českého útočníka Jakuba Vránu Washington zdolal Calgary 4:2 a natiahol šnúru víťazstiev na štyri. Vrána si pripísal prvý trojgólový zápas v kariére v zámorskej profilige, v ostatných dvoch stretnutiach skóroval päťkrát a celkovo sa dostal na deväť zásahov v tejto sezóne. Washington vyhral ôsmy z deviatich zápasov a s 25 bodmi je lídrom celej súťaže. V tíme Capitals stále chýba zranený slovenský útočník Richard Pánik.

"Snažím sa tvrdo pracovať najmä na svojej streľbe. Dôležité je koncentrovať sa na správne veci. Odohrali sme výborný tímový zápas," zhodnotil Jakub Vrána. "Nie som prekvapený. Má to v sebe. Nečakám, že bude dávať góly každú noc, ale jeho talent sa musel prejaviť. Čím bude skúsenejší, tým bude aj stabilnejší. Myslím si, že v tejto súťaži sa od neho dočkáme ešte mnohých gólov," povedal o Vránovi jeho dánsky spoluhráč Lars Eller, cituje ho portál NHL.

Jakub Vrána sa raduje Galéria fotiek (5) Jakub Vrána sa raduje s Evgenym Kuznetsovom po góle v tretej tretine Zdroj: SITA/AP/Al Drago

Ruský kapitán Washingtonu Alex Ovečkin absoloval svoj 1100. zápas v profilige, pri tejto méte mali viac gólov na konte v celej histórii súťaže iba dvaja hráči - Wayne Gretzky (793) a Brett Hull (679). Ovečkin ich má aktuálne 669.

Chicago vyhralo nad Anaheimom po predĺžení

V druhom nedeľňajšom zápase Chicago bralo dva body z ľadu Anaheimu po výhre 3:2 po predĺžení. Rozhodol po 24 sekundách predĺženia Patrick Kane, ktorý si pripísal aj asistenciu. Bolo to len štvrté víťazstvo Blackhawks v trinástom zápase sezóny a prvé na ľade súpera.

Patrick Kane s záplave Galéria fotiek (5) Patrick Kane s záplave emócii po jeho rozhodujúcom góle v predĺžení proti Anaheimu Zdroj: SITA/AP/Kelvin Kuo

V Západnej konferencii "Čiernym jastrabom" patrí dvanásta priečka. Anaheim si pripísal prvú prehru po predĺžení a celkovo siedmu, v tabuľke na Západe je štvrtý. Kapitán Ducks Ryan Getzlaf oslávil tisíci zápas v NHL asistenciou, nie však víťazstvom.

Výsledkové sumáre NHL - nedeľa:

WASHINGTON CAPITALS - CALGARY FLAMES 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Vrána (Kuznecov, Wilson), 16. Vrána (Kuznecov, Orlov), 36. Vrána (Kuznecov, Kempný), 43. Eller (Wilson) – 6. Mangiapane (Tkachuk), 20. Lindholm (Kylington, Mangiapane). Brankári: Samsonov - Talbot, strely na bránku: 32:27, 18.573 divákov.

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 33. Steel (Gudbranson, Getzlaf), 47. Ritchie (Steel, Fowler) – 10. Boqvist (Nylander, Toews), 16. DeBrincat (Kane, Kubalík), 61. Kane (Toews, Keith). Brankári: Miller - Lehner, strely na bránku: 38:37, 15.576 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals Richard Pánik Chicago Blackhawks Patrick Kane Wayne Gretzky Anaheim Ducks Calgary Flames Jakub Vrána Ryan Getzlaf Alex Ovečkin Lars Eller Brett Hull