Rozdielne názory na desivé zranenie: Žltá či okamžité vylúčenie... Nechal sa rozhodca uniesť?

Serge Aurier alebo Son Heung-Min, kto vlastne fauloval Andrého Gomesa?
Serge Aurier alebo Son Heung-Min, kto vlastne fauloval Andrého Gomesa?

LIVERPOOL - Nedeľný zápas Evertonu proti Tottenhamu (1:1) poznačilo škaredé zranenie Andreho Gomesa z domáceho mužstva po tvrdom zákroku Son Heung-Mina. Remízu Evertonu zachránil v posledných sekundách turecký útočník Cenk Tosun, no mal jasno v tom, čo by si prial viac.

"Vyhrávate, prehrávate, remizujete, ale toto všetko je úplne jedno, keď sa stane niečo takéto. Želám si, aby som neskóroval a prehrali sme 0:5 a toto sa nestalo. Viem, že sa vrátiš silnejší, braček, a budeme tu pre teba," napísal Tosun na svojom Instagrame. "Každý je vnútri smutný. Niektorí hráči takmer plakali," povedal turecký hráč portálu Daily Mail. 

"Andre bol v šoku, jeho oči boli otvorené a obrovské. Plakal, vrieskal a kričal. Snažil som sa ho držať, rozprávať sa s ním. Snažil som sa mu povedať, aby bol pokojný. Nedokázali sme mu rozumieť," dodal Tosun. 

Fantastický chlapec sa vráti silnejší

Manažér Evertonu Marco Silva bol taktiež, pochopiteľne zdrvený a ťažko sa mu rozprávalo. Povedal však, že Gomes sa môže spoľahnúť na podporu celého klubu pri rekonvalescencii. Portugalský stredopoliar sa v pondelok podrobí operácii. 

"Je to seriózne zranenie a som si na 100 percent istý, že Andre sa stane silnejším futbalistom a tiež mužom. Je to fantastický chlapec a profesionál. Dostane od nás podporu, ktorú potrebuje," vyjadril sa Silva. 

42-ročný portugalský manažér sa postavil na stranu Sona, ktorý podľa neho v žiadnom prípade nemal v úmysle ublížiť protihráčovi. Navyše, juhokórejský hráč nie je známy tvrdou či zákernou hrou a takýmto situáciám sa vyhýba. "Môj názor nič nezmení, musím byť fér voči Sonovi. Bol to silný súboj, ale som si na 100 percent istý, že keď to Son urobil, tak nemal intenciu urobiť Andremu niečo zlé."

Silva videl situáciu v šatni okamžite po zápase a do smiechu rozhodne nikomu nebolo. "Naši hráči sú teraz smutní, je to ťažký moment v celej kabíne, ale po tom momente sme ukázali dušu. V tejto sezóne to bol zatiaľ pre nás najťažší moment." 

Juhokórejský útočník Son Heung-Min odišiel po faule na Gomesa pod sprchy, keďže hlavný rozhodca Martin Atkinson mu ukázal červenú kartu. Everton uviedol v stanovisku, že Andre Gomes bol odvezený ambulanciou do nemocnice Aintree za prítomnosti členov lekárskeho tímu Evertonu. Neskôr uvedú viac podrobností. Dnes sa podrobí operácii. 

Pochettino má na červenú kartu iný názor

Manažér Tottenhamu Mauricio Pochettino neprežíva najideálnejšie obdobie. Spurs sa nedarí nadviazať na úspešnú minulú sezónu, herný prejav poklesol o triedu nižšie a čoraz viac sa objavujú hlasy o tom, že v londýnskom mužstve dosiahol vrchol a potrebuje zmenu prostredia. Bez ohľadu na to si nie je istý, či mal Son dostať červenú kartu. 

"Pre Andreho to bolo príšerné, ale súďte akciu, nie to, čo sa stalo potom. Sme sklamaní z tejto situácie a VAR. Ten je tu, aby pomohol rozhodcom a nie aby ešte viac zmiatol. Rozhodcovia potrebujú pomoc," povedal argentínsky manažér. 

"Neuveriteľné, že dostal červenú kartu. Nikdy sa nesťažujem na VAR, ale prosím, musíme ho použiť najlepším spôsobom. Bol som prvý tréner v Premier League proti VAR. V tomto type situácie potrebujete pomoc, pretože rozhodnutie trénera bola žltá karta. Vytvára to veľký, veľký neporiadok," doplnil Pochettino. 

Ako to teda malo byť? Zostať pri žltej karte alebo rozhodca Atkinson bol výrazne ovplyvnený následkami tvrdého zákroku? 


Tagy: Everton Premier League Andre Gomes Tottenham Hotspur Son Heung-Min Cenk Tosun Mauricio Pochettino Marco Silva

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA