VIDEO Cesty Bostonom s exkluzívnym vodičom: Zdeno Chára vyspovedaný priamo za volantom

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Hokejistom Bostonu Bruins sa v aktuálnej sezóne zámorskej NHL zatiaľ celkom darí, výsledkom čoho je 22 bodov z trinástich duelov. Tímu pod vedením slovenského kapitána Zdena Cháru patrí aktuálne druhé priečka v tabuľke Východnej konferencie aj v hodnotení celej profiligy, lepšie je na tom iba Washington Capitals.

V sobotu si Bruins poradili s nevýraznou Ottawou Senators 5:2, v noci z pondelka na utorok ich však čaká súper "z iného súdka" - Pittsburgh Penguins. Pens zaostávajú za Bostonom iba o päť bodov. "Každý súper je ťažký. Celkovo vyhrať duel v NHL je náročné a je úplne jedno, s kým hráte. Pittsburgh má v porovnaní s Ottawou väčšie individuality. Ak niekto nehrá na sto percent, hviezdy Penguins vedia urobiť veľký rozdiel v zápase. Na to si budeme musieť dať veľký pozor," povedal pre súbojom proti "tučniakom" Zdeno Chára vo videu, ktoré zverejnil portál hokej.sk.

Najvyšší a najstarší hráč celej NHL priblížil aj fungovanie tímu NHL medzi jednotlivými zápasmi. "Hrá sa veľmi často, preto sa predchádzajúcim duelom príliš nezaťažujeme. Na prvom tréningu po súboji si rozoberieme nejaké chyby, ale potom už smerujeme naše úsilie a myšlienky na ďalší zápas," prezradil Chára.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com; Video: Youtube

DISKUSIA