Strašidelné sny alebo normálny život slávneho? Federer odkryl tajomstvo bežných dní!

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP/Martial Trezzini

BAZILEJ - Ako vyzerá život slávnych športovcov? Môžu vôbec vyjsť na ulicu bez ochranky, ktorá zabráni dotieravým fanúšikom priblížiť sa na pár metrov? Roger Federer priblížil, či sa musí obávať o osobnú slobodu. Švajčiarska legenda žije mimo turnajov v horách svojej rodnej krajiny.

Želal by si Roger niekedy život bežného smrteľníka bez 103. titulov na okruhu ATP, 20 získaných grandslamov a pozície azda najlepšieho tenistu či dokonca športovca všetkých dôb. Skrátene povedané nebyť slávny. "Vidím, čo hovoríte, ale môj život vo Švajčiarsku nie je taký zlý. Bývam v horách, kde nie je toľko ľudí. Sú tam stromy a jazerá. Ľudia rešpektujú vaše súkromie," povedal na margo života v horách. 

"Pravdaže, ak idete do veľkého mesta, nemusí to byť najchytrejšia vec, pretože ak vás spozná jeden človek, tak sa to vezie," objasnil Fedex. 

Roger Federer Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Georgios Kefalas

Napriek nemalej popularite v každom kúte sveta sa osemnásobný víťaz Wimbledonu nemôže sťažovať. A ani sa nesťažuje. "Nejako zvládate žiť normálny život. Nemám žiadnych ochrankárov ani vo Švajčiarsku alebo v živote. Jazdím sám, skutočne cítim, že mám mnoho slobody. Samozrejme, keď ste s deťmi, tak myslíte na to, čo sa udeje, ale snažím sa udržať všetko v jednoduchej rovine," hovorí bazilejský rodák. 

Kým niektorí slávni ľudia by si aspoň na deň želali byť neznámi a naopak, Federer nepociťuje, že by mal pociťovať ťažobu ohľadom svojej slávy. Ani sa na ňu príliš sťažovať. "Nesťažujem sa na moju slávu. V súčasnosti som veľmi šťastný so všetkým, čo som dosiahol, a cítim, že môžem žiť bežný život. Stále mám okolo seba skupinu priateľov a rodiny. Necítim sa, žeby som bol superslávny. Nezaslúžim si, aby sa ľudia ku mne správali špeciálne," uzavrel 38-ročný dvojnásobný otec dvojičiek.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19
Viac o téme: Roger Federer
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Martial Trezzini
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg

Súvisiace články