Ramsay už má svojich zverencov na ľade: Chýba iba jedno meno z KHL

Craig RamsayCraig Ramsay Zdroj: TASR – Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia v pondelok popoludní začala so spoločnou prípravou na prvú tohtosezónnu turnajovú previerku, ktorou bude boj o Nemecký pohár v Krefelde. Zverenci trénera Craiga Ramsayho od štvrtka do nedele nastúpia postupne proti Švajčiarom, olympijskému výberu Ruska a domácim Nemcom.

Kouč Ramsay s prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslavom Šatanom, ktorý zastáva taktiež pozíciu generálneho manažéra národného tímu, museli pristúpiť k siedmim zmenám v pôvodnej nominácii. 

"Som rád, že som dostal pozvánku do národného tímu. Viem, že v nominácii nastali vynútené viaceré zmeny. Teší ma, že si ma tréneri všimli. Spočiatku som sa v novom prostredí oťukával, ale postupne som začal hrávať viac a je to lepšie," povedal novinárom 20-ročný obranca Bodák, ktorý je kmeňovým hráčom českých Víktovíc. Okrem ôsmich štartov za extraligový tím si však pripísal aj šesť duelov v druhej najvyššej súťaži za Porubu.

Na pondelkovom zraze chýbal spomedzi nominovaných iba útočník Adam Liška, keďže jeho Severstaľ Čerepovec hostí v pondelňajšom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy hráčov Ak Bars Kazaň. K tímu sa pripojí v najkratšom možnom čase.

V nominácii figuruje dovedna 23 hráčov - dvaja brankári, ôsmi obrancovia a trinásti útočníci. V tíme je 9 legionárov z Česka, po jednom zo Švédska, Fínska a Ruska. Zostávajúcich 11 hokejistov pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži. Slováci absolvujú na zraze v Bratislave dve tréningové jednotky a v stredu sa presunú do Krefeldu.

Na podujatí v Nemecku budú trénerovi Ramsaymu pomáhať v pozícii asistentov Ján Pardavý z Trenčína a Andrej Podkonický zo Zvolena. "Minuloročný Nemecký pohár bola výborná skúsenosť. Keď mi zavolal Miro Šatan a spýtal sa, či by som naň šiel aj teraz, povedal som jednoznačné áno. Potešilo ma, že Craig si na mňa spomenul a opäť ma prizval na pomoc. Dostal som ďalšiu príležitosť stráviť týždeň v reprezentácii a spolu s Andrejom Podkonickým nasať atmosféru na najvyššej úrovni,“ uviedol Pardavý pre hockeyslovakia.sk.

Program turnaja o Nemecký pohár 2019 v Krefelde:
štvrtok 7. novembra: Slovensko - Švajčiarsko (16.15), Nemecko - Rusko olympionici (19.45)
sobota 9. novembra: Nemecko - Švajčiarsko (13.00), Rusko olympionici - Slovensko (16.30)
nedeľa 10. novembra: Švajčiarsko - Rusko olympionici (11.00), Nemecko - Slovensko (14.30)

Viac o téme: Slovensko Ján Pardavý Martin Bodák Adam Liška Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články