Vytlačil ho kanadský útočník: Cehlárik sa z Bostonu opäť sťahuje do AHL

Peter Cehlárik
Peter Cehlárik

BOSTON - Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik sa opäť sťahuje zo zámorskej NHL do rezervného tímu Bostonu Bruins v AHL. Vedenie "medveďov" poslalo žilinského rodáka do Providence, kde odohral v aktuálnej sezóne väčšinu zápasov.

Namiesto 24-ročného krídelníka povolal generálny manažér klubu Don Sweeney do prvého mužstva kanadského útočníka Camerona Hughesa. Informáciu priniesol oficiálny tímový web.

Cehlárik dostal šancu v zostave Bostonu v sobotňajšom zápase proti Ottawe Senators, v ktorom v rámci 17 striedaní odohral necelých desať minút bez bodového zisku. V aktuálnej sezóne NHL si pripísal ešte jeden štart, keď 27. októbra nastúpil proti New Yorku Rangers a počas dvanástich minút na ľadovej ploche zaknihoval dva mínusové body. V doterajšej kariére v profilige absolvoval 39 stretnutí s bilanciou 5+5.

Navzdory minimálnemu priestoru v prvom tíme Bostonu sa Cehlárikovi darí v úvode ročníka. Za Providence Bruins odohral v AHL sedem zápasov, v ktorých šesťkrát skóroval a pripísal si štyri asistencie.


Tagy: Boston Bruins Peter Cehlárik Cameron Hughes Providence

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
providencebruins.com

DISKUSIA