Gomes po hororovom zranení podstúpil operáciu: Takto to vidia lekári s jeho zotavením

André Gomes utrpel brutálnu zlomeninu
André Gomes utrpel brutálnu zlomeninu

LIVERPOOL - Portugalsky futbalista André Gomes z Evertonu sa po zotavení bude môcť vrátiť na trávniky. Jeho hororové zranenie členka z nedeľňajšieho domáceho zápasu najvyššej anglickej súťaže proti Tottenhamu Hotspur (1:1) nebude mať podľa stanoviska klubu trvalé následky.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa nešťastne zranil v druhom polčase po faule Heung-Min Sona, keď si zlomil a vykĺbil pravý členok. "Andre dnes podstúpil operáciu, ktorá dopadla úspešne. Lekári očakávajú, že sa zo zranenia dokáže úplne zotaviť," píše sa v pondelňajšom vyhlásení klubu.

Juhokórejčan Son, ktorý bol z celej situácie viditeľne otrasený, dostal od hlavného rozhodcu Martina Atkinsona červenú kartu s odôvodnením, že išlo o ohrozenie zdravia súpera. Tottenham sa proti verdiktu pravdepodobne odvolá. Zranenie Gomesa totiž priamo nespôsobil Sonov zákrok, ale až následná zrážka s obrancom "kohútov" Sergeom Aurierom. Napriek tomu rozhodca po konzultácii s VAR zmenil rozhodnutie a namiesto žltej vytiahol červenú kartu.


Tagy: Tottenham Hotspur Serge Aurier Everton FC André Gomes Heung-Min Son

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA