VIDEO Slováci ťahali Boston k triumfu: Halák zastavil hotovú kanonádu, Chára bodoval

Chárov Boston sa vyšviholChárov Boston sa vyšvihol Zdroj: SITA/AP Photo/Charles Krupa

BOSTON - Asistencia Zdena Cháru aj 40 zákrokov Jaroslava Haláka pomohli hokejistom Bostonu k triumfu nad Pittsburghom 6:4 v pondelkovom zápase NHL. Kapitán Chára si pripísal tretiu asistenciu a celkovo piaty bod v tejto sezóne. Halák zaznamenal v šiestom súboji štvrté víťazstvo, tentoraz so 40 zákrokmi.

Ako zastaviť smrtiace duo Pastrňák - Marchand?

Chára vo svojom 1499. zápase v základnej časti v NHL predviedol aj jednu zablokovanú strelu a mal tri plusové body na konci. Boston nepoľavuje v ofenzívnom predstavení, ktoré ho zdobí na začiatku tohto súťažného ročníka. Bruins vyhrali šiesty zápas v neprerušenej sérii a s 24 bodmi dýchajú na chrbát najlepšiemu tímu súťaže Washingtonu.

Aj v pondelok pokračovali bodové série Davida Pastrňáka a Brada Marchanda. Český útočník strelil gól a pridal aj asistenciu a bodoval už v 12. zápase bez prerušenia. Aktuálne má na konte 29 bodov (14+15) a je lídrom produktivity aj strelcov v celej súťaži. Ešte väčšiu parádu predviedol Marchand, ktorý sa zaskvel piatimi bodmi za 2 góly a 3 asistencie.

Kanaďan bodoval v trinástich dueloch za sebou, počas ktorých nazbieral 28 bodov. V TD Garden sa hral zápas ako na hojdačke. Domáci viedli po zásahu Pastrňáka v 25. min už 3:0, ale hosťom stačilo necelých 15 minút, aby otočili na 3:4. Skazu Bostonu v druhej tretine dovŕšil 2,6 s pred jej koncom nováčik v obrane Pittsburghu John Marino, ktorý z nájazdovej pozície bekhendom zasunul puk pomedzi Halákove betóny.

Sidney Crosby a gólman Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

Na jeho prvý gól v NHL slovenský gólman reagoval rozbitím hokejky o svoju bránku. Lenže priebežný obrat v hokeji ešte nič neznamená. Bruins strelili v tretej tretine tri góly, ten víťazný prišiel z hokejky Marchanda necelé dve minúty pred koncom, keď puku za bránkovú čiaru pomohol aj brankár hostí Tristan Jarry. Patrice Bergeron potom ešte pri power-play Penguins pečatil na 6:4.

"Za stavu 3:0 sme trochu spohodlneli, ale dostali sme sa z toho. Sme dobré mužstvo, v tretej tretine sme sa znovu ´nakopli´ a dokázali sme zvíťaziť. Toto je základná časť sezóny a na konci zápasu je úplne jedno ako zvíťazíte, dôležité sú dva body," uviedol Brad Marchand podľa nhl.com.

Brad Marchand oslavuje presný Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

Na margo svojho piateho päťbodového zápasu v kariére v NHL podotkol: "To nie je dôležité. Prídu lepšie aj horšie zápasy u každého hráča. V našej šatni na tom nezáleží, pokiaľ sa víťazí. Vtedy sú na konci všetci šťastní."

Tréner Pittsburghu Mike Sullivan napriek prehre pochválil svojich zverencov. "Bol to v našom podaní jeden z najlepších zápasov v sezóne proti jednému z najlepších tímov v súťaži. Aj v tretej tretine sme hrali dobre. Mali sme veľa šancí, robili sme dobré rozhodnutia a hrali s energiou. Každý sa zapájal, akurát sme nezvíťazili," povedal Sullivan.

Jaroslav Halák pri práci Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

Mizéria Detroitu zapísala ďalší list

V súboji Edmonton - Arizona sa zrodilo víťazstvo hostí 3:2 po predĺžení. Coyotes vyhrali ôsmy z posledných desiatich zápasov, Oilers si pripísali aspoň bod, o ktorý sa postaral Gaetan Haas svojím prvým gólom v NHL.

V tíme Oilers opäť chýbal slovenský útočník Tomáš Jurčo. Edmonton je napriek prehre s 22 bodmi stále na čele Západnej konferencie, Arizona má iba o 3 body menej a vo vyrovnanej tabuľke je až piata.

Detroit doma nestačil na Nashville a prehral vysoko 1:6, hostí podržal brankár Pekka Rinne, ktorý mal 23 zákrokov. Zaznamenal dokonca aj jednu asistenciu. V drese "predátorov" sa blysol Matt Duchene, autor dvoch gólov. "Hokej je vrtkavý. V uplynulom zápase sme nemohli streliť gól, pretože sme nepremenili vyložené šance, dnes to išlo ako po masle. Takto musíme hrať stále," uviedol Duchene.

Radujúci sa Roman Josi Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Paul Sancya

Dva góly strelil aj Jean-Gabriel Pageau z Ottawy. Jeho tím zvíťazil v New Yorku nad Rangers 6:2. "Takto musím pokračovať. Vyhrávali sme súboje, často sme strieľali a blokovali puky. Verím, že toto víťazstvo nás nakopne," povedal Pageau.

BOSTON BRUINS - PITTSBURGH PENGUINS 6:4 (2:0, 1:4, 3:0)
Góly: 6. DeBrusk, 14. Marchand (Pastrňák, CHÁRA), 25. Pastrňák (Marchand, Carlo), 49. Krug (Marchand, Krejčí), 59. Marchand, 60. Bergeron (Krejčí, Marchand) – 26. Kahun (McCann, Schultz), 30. Bjugstad (Letang, Dumoulin), 36. Rust (Malkin, Galchenyuk), 40. Marino. Brankári: Halák - Murray (25. Jarry), strely na bránku: 26:44, 17.193 divákov.

NEW YORK RANGERS - OTTAWA SENATORS 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Góly: 9. Kakko (Fox, Lemieux), 38. Panarin (Kakko, DeAngelo) – 15. Pageau (Duclair), 19. Ennis (Chabot, Namestnikov), 25. Hainsey (Tkachuk, Boedker), 32. Pageau, 35. Tkachuk, 46. Namestnikov (Brown, Paul). Brankári: Georgijev - Nilsson, strely na bránku: 34:30, 16.302 divákov.

DETROIT RED WINGS - NASHVILLE PREDATORS 1:6 (1:0, 0:5, 0:1)
Góly: 3. Athanasiou (Hronek, Filppula) – 22. Bonino (Hamhuis), 26. Turris, 27. Sissons (Ellis, Rinne), 28. Duchene (Ekholm), 39. Duchene (Forsberg, Josi), 47. Forsberg (Josi, Johansen). Brankári: Howard (28. Bernier) - Rinne, strely na bránku: 24:26, 18.526 divákov.

EDMONTON OILERS - ARIZONA COYOTES 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 2. McDavid (Draisaitl), 56. Haas (Benning, Russell) – 4. Grabner, 29. Söderberg, 63. Stepan (Schmaltz). Brankári: Koskinen - Kuemper, strely na bránku: 28:24, 17.105 divákov.

Viac o téme: Jaroslav Halák Zdeno Chára Tomáš Jurčo New York Rangers Detroit Red Wings Ottawa Senators Edmonton Oilers Brad Marchand Nashville Predators Arizona Coyotes David Pastrňák