Bayern pracuje na Kovačovej náhrade: Zo zoznamu musel vyškrtnúť príťažlivé meno

Uli HoenessUli Hoeness Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

BRATISLAVA - Po debakli 1:5 na ihrisku Eintrachtu Frankfurt a následnom konci Nika Kovača je nemecký futbalový klub FC Bayern Mníchov v štádiu hľadania trénera. Potenciálny kandidát Erik ten Hag by mohol byť riešením do budúcnosti, ale nie momentálne, keďže je koučom Ajaxu Amsterdam a chce ním zostať do roku 2020.

Štyridsaťdeväťročný Holanďan má pozitívne spomienky na pôsobenie v Bayerne, kde v roku 2013 - 2015 viedol rezervný tím. V Ajaxe pracuje od decembra 2017 a amsterdamské mužstvo dostal na najvyššiu úroveň: získal s ním majstrovský titul, triumf v pohári a postúpil do semifinále Ligy majstrov 2018/2019.

Okamžitý návrat do bavorského klubu však Ten Hag v pondelok vehementne odmietol. "Bayern je fantastický klub, ktorý má miesto v mojom srdci. Čas strávený v ňom som si vychutnal, ale teraz som v Ajaxe, žijem tu a sústredím na pôsobenie v ňom," uviedol Ten Hag na tlačovej konferencii pred duelom LM proti FC Chelsea a zároveň odmietol komentovať, či ho klub z Mníchova priamo kontaktoval.

Erik ten Hag Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

V Bayerne možno zvolia scenár s dočasným trénerom do konca sezóny (momentálne sú pri mužstve Hans-Dieter Flick s Hermannom Gerlandom, pozn.) a od nasledujúceho ročníka 2020/2021 začnú s novým kormidelníkom, ktorým môže byť už "voľný" Ten Hag.

"Musíme si to v pokoji premyslieť, čo spravíme ďalej. S Nikom Kovačom sme dobre vychádzali a rozišli sme sa korektne bez prania špinavej bielizne. Telefonoval som s ním, mám pocit, že sa oslobodil spod obrovského tlaku. V stredu máme zápas Ligy majstrov proti Olympiakosu Pireus, v sobotu hráme proti Borussii Dortmund. Myslím si, že do nášho nasledujúceho duelu vonku - o tri týždne v Düsseldorfe - už budeme vedieť, čo s postom trénera," uviedol prezident FC Bayernu Uli Hoeness.

Viac o téme: Bayern Mníchov Uli Hoeness Niko Kovač Erik ten Hag
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Matthias Schrader
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články