Reprezentačná pozvánka nie je žiadna samozrejmosť: O miesto sa pobije aj slovenský talent

Filip KrivošíkFilip Krivošík Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - V 23-člennej nominácii trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho na blížiaci sa Nemecký pohár figurujú iba traja hráči, ktorí pôsobia mimo českej a slovenskej najvyššej súťaže. Jedným z nich je hráč úradujúceho fínskeho majstra HPK Hämmenlinna Filip Krivošík. Dvadsaťročný útočník zažíva vydarenú sezónu a na dobré výkony z klubu by rád nadviazal aj v najcennejšom drese.

"Reprezentačnú pozvánku som nebral ako samozrejmosť. Snažil som sa podávať čo najlepšie výkony v klube a som veľmi šťastný, že tu môžem byť. Svoju šancu sa budem snažiť čo najviac využiť," vyjadril sa rodák z Bratislavy a tiež prezradil svoje silné stránky. "Chcel by som zaujať svojou kreativitou, nasadením a verím, že sa mi to podarí. Myslím si, že herný štýl, ktorý nastolil tréner Ramsay by mi nemal robiť problémy," dodal niekdajší mládežnícky reprezentant SR.

V seniorskom drese má Krivošík zatiaľ na konte dva reprezentačné štarty. Za Hämmenlinnu odohral v tomto ročníku 18 zápasov s bilanciou štyri góly a päť asistencii, no pozíciu v tíme rozhodne nemá garantovanú. "Každý zápas treba bojovať o miesto v zostave. Máme nabitý káder, takže to nie je ľahké. Som rád, že som sa dostal do prvých formácií. Dostávam viac času na ľade a aj tréner mi viac dôveruje. Minulý rok som bol skôr pracant, teraz mám iné úlohy," zhodnotil Krivošík.

Viac o téme: Slovensko Filip Krivošík HPK Hämeenlinna´
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články