Giggs a Wales neprestávajú snívať sen o postupe: Hviezdu tímu prenasledujú zdravotné problémy

Gareth Bale proti Milanovi Škriniarovi
Gareth Bale proti Milanovi Škriniarovi

BRATISLAVA - V nominácii waleskej futbalovej reprezentácie na dve záverečné stretnutia "slovenskej" E-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020 proti Azerbajdžanu (16. novembra v Baku) a Maďarsku (19. novembra v Cardiffe) figuruje aj najväčšia hviezda "drakov" Gareth Bale. Kouč Walesanov Ryan Giggs povolal útočníka španielskeho Realu Madrid napriek tomu, že sa v zostave "bieleho baletu" neobjavil od začiatku októbra. Informuje o tom oficiálny web waleskej Futbalovej asociácie.

Povolaním hráča do reprezentačného tímu sa ešte viac prehĺbilo napätie medzi ním a klubom. Bale sa z októbrového asociačného termínu vrátil do Madridu zranený. Doposiaľ sa verejnosť nedozvedela, aké zdravotné problémy Walesana konkrétne trápia, keďže si neželal, aby madridský klub informoval o presnej diagnóze. Bale odvtedy netrénoval s A-mužstvom. Pred niekoľkými dňami sa so súhlasom súčasného zamestnávateľa v Londýne stretol so svojím agentom, pričom predmetom ich schôdzky údajne mal byť Balov januárový transfer do Číny.

"Bronzový" tím z ostatných ME 2016 vo Francúzsku má po šiestich kvalifikačných zápasoch na konte osem bodov. Keď však víťazne zvládne posledné dva zápasy a súčasne Slovensko nevyhrá v Chorvátsku, postúpi na budúcoročný šampionát.


Tagy: Ryan Giggs Gareth Bale Wales

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Darko Bandic

DISKUSIA