Balotelli opäť v poriadnych problémoch: Možno sa nevyhne súdu, ale... Kam sa skryla pravda?

Mario BalotelliMario Balotelli Zdroj: SITA/AP/Simone Venezia

VERONA - Zástupcovia Verony zvažujú právne kroky proti útočníkovi Mariovi Balotellimu. Kontroverzný futbalista Brescie pri nedeľnom zápase Serie A údajne počul rasistické nadávky a pohrozil kvôli tomu odchodom z ihriska. Podľa predstaviteľov severotalianskeho mesta však na štadióne nezazneli žiadne rasistické pokriky.

Balotelli pohrozil odchdom z ihriska v prvom polčase kvôli tomu, že z tribún veronského štadióna počul opičie škreky. Rozhodca na päť minút zastavil hru a prostredníctvom hlásateľa vyzval priaznivcov, aby sa upokojili. Útočníci Brescie sa rozhodol pokračovať a zápas sa skončil výhrou Verony 2:1.

Tréneri oboch klubov prehlásili, že žiadne rasistické pokriky nepočuli a rovnako hovoril i starosta Verony Federico Sboarina, ktorý sledoval zápas z tribúny. Zastupielia preto podľa denníka Gazzetta dello Sport zväžujú, že podniknú právne kroky proti Balotellimu i ďalším ľuďom, ktorí krivo obvinili Veronu z rasizmu.

Prípadom sa taktiež zaoberá disciplinárna komisia talianskej ligy, ktorá by mala oznámiť verdikt dnes popoludní.

Viac o téme: Mario Balotelli Hellas Verona