Nové Zámky oznámili meno nového hlavného kouča: Bývalý bek a účastník naganskej olympiády

Miroslav Mosnár (vľavo) v časoch HC Slovan Harvard BratislavaMiroslav Mosnár (vľavo) v časoch HC Slovan Harvard Bratislava Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

NOVÉ ZÁMKY - Takmer mesiac po odchode Milana Jančušku majú v tipsportligovom hokejovom klube HC Mikron Nové Zámky nového hlavného trénera A-tímu. Stal sa ním 51-ročný Miroslav Mosnár, ktorý ostatné sezóny strávil ako kouč v juniorske Slovana Bratislava.

Informuje o tom oficiálny web klubu. "Rodák z Bratislavy počas hráčskej kariéry pôsobil prevažne v Slovane Bratislava, vyskúšal si aj angažmán v Česku, Taliansku, Francúzsku či vo Veľkej Británii. V slovenskej reprezentácii odohral 20 zápasov, strelil jeden gól. Zúčastnil sa na ZOH 1998 v Nagane," referuje web Novozámčanov.

Milan Jančuška s asistentom Jergušom Bačom skončili v Nových Zámkoch v prvej polovici októbra, tím z juhozápadu Slovenska vtedy po deviatich dueloch figuroval na predposlednom dvanástom mieste tabuľky. Rovnaký post patrí klubu aj teraz.

Jančuška stál na lavičke Novozámčanov od začiatku sezóny 2018/2019, v ktorej s mužstvom na chvíľu prekvapivo viedol tabuľku Tipsport ligy. Od odchodu Jančušku s Bačom tím dočasne viedli Ladislav Branikovič a František Kučera.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články