Parádny úspech talentov Slavie: V Barcelone zvíťazili v mládežníckom vydaní Ligy majstrov

Mladíci Slavie Praha uspeli v Barcelone
Mladíci Slavie Praha uspeli v Barcelone

BARCELONA - Futbalisti Slavie Praha zdolali súpera zvučného mena FC Barcelona, ale zatiaľ iba v mládežníckom vydaní Ligy majstrov. Mladí slavisti zvíťazili v utorkovom popoludňajšom súboji F-skupiny v priestoroch slávnej barcelonskej akadémie La Masia 3:2 (1:1). Góly hostí strelili v 41. min Lukáš Červ z pokutového kopu, v 56. min Daniel Kosek a v 87. min strhol víťazstvo na stranu Slavie Adam Toula.

Hostia hrali v druhom polčase presilovku po vylúčení Álvara Sanza v 58. min. Súčasťou dorasteneckého tímu Slavie Praha je aj slovenský brankár Jakub Surovčík, do tohto zápasu však nezasiahol. Mladíci Slavie Praha majú po štyroch dueloch v F-skupine súťaže známej pod názvom UEFA Youth League na konte dve víťazstvá a dve prehry.

V tabuľke sú na treťom mieste so 6 bodmi. Rovnaký bodový zisk má zatiaľ aj Borussia Dortmund, ktorú Slavia doma zdolala 1:0. Do ďalšej fázy súťaže postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny. Pražský tím si najbližšie 27. novembra doma zmeria sily s lídrom skupiny Interom Miláno. Súboj "áčkových" tímov FC Barcelona a Slavie Praha v milionárskej Lige majstrov sa začne v utorok o 18.55 h.


Tagy: FC Barcelona SK Slavia Praha

Zdroj:
SITA
Foto:
slavia.cz

DISKUSIA