Netradičný zápas mladíkov: Sedemnástku prevetrali bratia Višňovskí, Kapuš či Hreus

Na snímke vpravo bývalý slovenský reprezentant v hokeji Ľubomír Višňovský
Na snímke vpravo bývalý slovenský reprezentant v hokeji Ľubomír Višňovský

BRATISLAVA - Netradičný tréningový zápas odohrali v rámci prípravy na Turnaj štyroch krajín vo Francúzsku slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov. V utorok nastúpili proti kamarátskej partičke bývalých hokejistov pod názvom "Legends". A mali čo robiť, aby zastavili šikovné ruky osobností s bohatými kariérami z európskej aj zámorskej scény.

"Bratia Ľubomír a Tibor Višňovskí, Jaroslav Obšut, Rudolf Jendek, Rastislav Konečný, Richard Kapuš či Michal Hreus, ktorý pôsobí aj v pozícii asistenta trénera sedemnástky Jána Lipianskeho. Dve formácie Legends vydržali v tempe korčuľovať s výrazne mladšími nasledovníkmi počas celej tréningovej jednotky viac ako hodinu a štvrť. Tretiu päťku v tíme veteránov tvorila štvorica mladíkov dirigovaná zozadu legendárnym Čendom, štvonásobným slovenským šampiónom so Slovanom Bratislava Rudolfom Jendekom." informoval portál hockeyslovakia.sk.

Legendy vládali aj preto, že na ľade si doprajú "partičkový" hokej dvakrát týždenne. "Mladí dobre korčuľovali, lietali po ľade, ale my, veteráni, máme stále v rukách tie svoje grify. Poviem pravdu, čakal som od chlapcov väčší odpor. Trošku im chýba cit pre hru, schopnosť nabiehať si do voľných priestorov. Verím, že popracujú na zlepšení,“ vravel 43-ročný Ľubomír Višňovský, ktorý aj bezmála štyri roky po oficiálnom konci kariéry rozdával lahodné prihrávky. Približne v polovici stretnutia sa blysol aj efektívnym slalomom v útočnom pásme, ktorý zakončil strelou pod hornú žŕdku.

"V mládežníckych kategóriách máme odskúšané, že ak aj v rámci tréningu dostaneme chlapcov do hry, máme iný pohľad na vyhodnocovanie rôznych herných činností v ich podaní. Aj vďaka tomuto stretnutiu sme si hlbšie dotvorili obraz o jednotlivcoch. Dohodli sme sa na minimalizovaní fyzického kontaktu v hre, keďže viacerí bývalí hráči na strane legiend nie sú v dennodennom tréningu ani neposilňujú partie náchylné na zranenia. Pre chlapcov bolo iste náročné vynechať súboje, ale verím, že si zahrali dosýta," skonštatoval Michal Hreus.

Mladí Slováci strelili v konečnom dôsledku menej gólov než ich skúsení konkurenti. Aj za krátku chvíľu sa však mohli čo-to priučiť. "Bolo mi cťou nastúpiť proti bývalým hráčom, ktorí niečo dokázali. Nechýbal nám rešpekt, veď napríklad Ľubo Višňovský hral roky v NHL. Ak by sme však hrali normálny súťažný zápas, určite by sme výrazne zvýšili tempo, dovolili si aj nejaký ten bodyček,“ vravel útočník Kevin Horváth. F.

Trénerský štáb slovenskej "sedemnástky" v zložení Ján Lipiansky s asistentmi Michalom Hreusom a Marcelom Šimurdom v stredu oznámia finálnu nomináciu na Turnaj štyroch krajín vo Francúzsku. Do Cergy, metropolitnej oblasti Paríža, pocestuje 20 korčuliarov a dvaja brankári. Vo Francúzsku nastúpia proti rovesníkom zo Švajčiarska, Nemecka a domácemu výberu do 18 rokov.


Tagy: Ľubomír Višňovský Slovensko Richard Kapuš

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – František Iván

DISKUSIA