VIDEO Pražskí hrdinovia šokovali Barcelonu: Španielske médiá nešetrili ostrou kritikou

Lionel Messi
Lionel Messi

BARCELONA - Bod za bezgólovú remízu z ihriska Barcelony priniesol podľa španielskych médií futbalistom Slavie odvážny výkon podložený premyslenou taktikou trénera Jindřicha Trpišovského a výborným brankárom Ondrejom Kolářom. Naopak domáci vo štvrtom dueli základnej skupiny Ligy majstrov predviedli impotentný futbal a podľa komentátorov sú zrelí na elektrošok, ktorý ale neprichádza.

Katalánsky denník Sport pripomenul  predzápasový výrok trénera Trpišovského, že sa kvôli opatreniam spôsobeným prítomnosťou španielskeho kráľa musel v hoteli pri kontrole vyzliecť takmer donaha. "Pomstili sa tým, že vyzliekol donaha Barcelonu. Dve línie hráčov blízko pri sebe a ďaleko od bránky boli dosť, aby mohol povedať (trénerovi Barcelony) Valverdemu: 'Si na ťahu!'," Píše denník.

Domáci podľa Sportu skúšali hrať zo široka a posielať kolmice dopredu, ale Pražania im kradli lopty a vyrážali rýchlo vpred. "Piqué, Semedo a Busquets videli v prvom polčase žlté karty v podstate za to isté, museli zastaviť rýchle kontry," dodáva denník.

Trpišovského taktiku si všíma tiež El Mundo. "Český tréner vysunul svoju obranu až k polovici ihriska a vytvoril tak voľný priestor pred impozantným Kolářom. Svojich hráča inštruoval, aby potom bez strachu chodili do útoku. Stopér Piqué a Lenglet si mohli pripadať, že na nich mieria jazdci Apokalypsy," uvádza.

Marca píše, že Slavia si za odvážny výkon odviezla z Nou Campu zaslúženú remízu. "Slavia sa rovnako ako v zápase v Prahe predviedla ako tím, ktorý tvrdo pracuje a miluje kombinačný futbal. Na trávnik nastúpili bez akéhokoľvek komplexu z Nou Campu, s vytiahnutou obranou, ktorá by sa mohla na prvý pohľad zdať ako samovražda. Ale táto Barcelona nie je tou, ktorou bola v predchádzajúcich rokoch," píše denník.

El País označil Slaviu za optimistický tím. "Je na poslednej mieste skupiny, ale doma aj vonku hrá, ako keby už bola istým postupujúcim zo skupiny. Do zápasu ide bez pochýb a obáv. Je to jednoducho optimistický tím, ktorý teší, keď ho porovnávajú s Liverpoolom," uvádza s odkazom na podobnosti Trpišovského štýlu s taktikou kouča víťaza Ligy majstrov Kloppa.

Marca vo svojom hodnotení označila za najlepšieho hráča zápasu Kolářa. Jeho výkonu si všimli aj ďalšie média. "Proti Slavii chýbal gól Messiho, hlavnou postavou bol Kolář," napísal El País. Upozornil, že Barcelona vyšla na svojom ihrisku gólovo naprázdno po 48 dueloch, naposledy ju "vynulovali" v predminulej sezóne vlani vo februári Getafe (0:0).

Výkon Barcelony bol podľa španielskych listov impotentný a nezískal si späť fanúšikov po víkendovej ligovej porážke 1:3 na ihrisku Levante. "Barcelona nedokázala skórovať proti organizovanému a nebezpečnému súperovi. Keby išlo o box, Valverdeho tím by vyhral na body, ale toto bol futbal, v ktorom sa počítajú góly. A tie neprišli," zhrnul Sport. La Vanguardia dodáva, že Katalánci by potrebovali elektrošok. "Ale nikto nie je schopný ho aplikovať, ani Messi, ktorý je zápas od zápasu viac osamotený," píše.


Tagy: FC Barcelona SK Slavia Praha

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Joan Monfort; Video: Bt Sport

DISKUSIA