Odvážna Slavia bez rešpektu za cieľom: Pochvala od Valverdeho... Vniesli sem sviežosť!

Na snímke hráči Slavie Praha oslavujú remízu 0:0 v zápase skupiny F Ligy majstrov s FC Barcelona v Barcelone
Na snímke hráči Slavie Praha oslavujú remízu 0:0 v zápase skupiny F Ligy majstrov s FC Barcelona v Barcelone

BARCELONA - Futbalisti Slavie Praha nečakane získali bod po remíze 0:0 na trávniku slávneho FC Barcelona v utorkovom zápase štvrtého kola skupinovej fázy Ligy majstrov. Slavia získala druhý bod v prestížnej "milionárskej" súťaži, ale zostala na poslednej štvrtej priečke v F-skupine. FC Barcelona je s 8 bodmi na čele. Hlasy po zápase:

Ernesto Valverde (tréner Barcelony): "Slavia má skvelý tím, a to nielen preto, ako odohrala zápas s nami. Podáva výborné výkony. Je dobré, že sa dostala do Ligy majstrov. Vniesla do nej sviežosť a komplikuje nám život. Síce sme prišli o body, ale tím s touto chuťou do hry a nasadením musím oceniť." 

Jindřich Trpišovský (tréner Slavie): "Pred zápasom doma s Barcelonou som hovoril, že sme v tých dvoch zápasoch predtým mali veľkú smolu. Doma to pokračovalo, dnes sme si vybrali šťastie vo veľkom. Ondro Kolář zachytal senzačne a prežili sme ešte niektoré ďalšie veci. To je potrebné vidieť. Výsledok je skvelý, bod z Nou Camp, ale dnes sme mali obrovské šťastie, Povedal by som, že doma sme hrali lepšie, kde sme prehrali. Dnes sme podali horší výkon a máme bod. Ťažoba zápasu nás vo finálnej fáze zväzovala. Pre nás je toto veľmi plusový bod a strašne dôležité bude teraz domáci zápas s Interom." 

Ondřej Kolář (brankár Slavie): "Keby mi niekto pred zápasom povedal, že tu nedostanem gól, tak poviem, že sa zbláznil. Barcelona je stroj na góly, myslím, že v tejto sezóne doma doteraz zakaždým dala gól. O to viac si cením nulu. Bod je veľmi cenný, keby nám to niekto povedal pred zápasom, veľmi by sme tomu asi neverili. Je pravda, že mali dosť šancí, je to výnimočné mužstvo. Pri Messiho strele som si povedal, že už je to asi gól. Zlomové bolo, keď to niekto dával v druhom polčase pod seba a Messi to nedal." 

Michal Frydrych (obranca Slavie): "Každý futbalista odmalička sníva o tom, že si tu zahrá. Je to splnený sen. Za ten výsledok sme šťastní, nedostať tu gól. Bolo to o tímovej práci. Museli sme sa vzájomne zaisťovať. Keď to nevyšlo, tak to chytil Koli (Kolář, pozn.)."


Tagy: FC Barcelona SK Slavia Praha

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Joan Monfort; Video: BT Sport

DISKUSIA