Rasistické výkriky iba v Balotelliho hlave: Talian dlho nepremýšľal, okamžitý protiúder!

Mario Balotelli
Mario Balotelli

BRESCIA - Futbalový klub Hellas Verona zvažuje žalobu na Maria Balotelliho za údajné vymyslené rasistické výkriky, on sa bráni. Tvrdí, že jednoznačne ich z tribún počul. K incidentu prišlo behom víkendového 11. kola Serie A, Verona doma zvíťazila 2:1. Práve Balotelli strelil jediný gól hostí z Brescie.

Balotelli reagoval na rasistické urážky nervóznym postojom a varoval zúčastnených, že ihrisko opustí dobrovoľne na protest. Jeho silný postoj pokračoval aj po záverečnom hvizde. Presunul sa na sociálne siete a tam sa bývalý zakončovateľ Interu, AC Miláno či Manchestru City. Pridal k tomu aj komentár pre televíziu. 

"To, čo sa stalo v nedeľu, nie je pekné, ale neobviňujem Veronu, neobviňujem tribúny vo Verone. Obvinil som niekoľkých idiotov, ktorí to spravili. Počul som ich," povedal Balotelli v talianskej šou Le lene. "Obviňujem niekoľkých týchto kreténov a to je všetko. Neboli dvaja alebo traja, pretože som ich počul z ihriska," pridal skúsený taliansky útočník.  

Verona dostala od asociácie čiastočný fanúšikovský zákaz na jeden zápas ako dôsledok incidentu. Klub zakázal návštevu štadióna šéfovi ultras Lucasovi Castellinimu za rasistické komentáre, ktorých sa dopustil. Hellas Verona zvažuje právne kroky, avšak Balotelli sa bráni a tvrdí, že z jeho úst vychádza jedine pravda. 

"Hovorím pravdu, štadión Verony a fanúšikovia Verony sú ku mne milí. Ale ak chcete rozptýliť hráča, môžete to urobiť tisíc spôsobmi. Nie takto. Toto nie je dobré. Niektorí, ktorí toto spravili, sú blbci. Rasistické škádlenie nebolo dobré, nikdy nebolo a ani nebude. Je to zopár idiotov, ale vždy sú tu," zobrazuje Balotelli smutnú realitu. 

Spomínaný šéf ultras Lucas Castellini sa vyjadril v rozhovore pre Radio Cafe a jeho komentár skutočne vyznieva rasistickým tónom. "Balotelli je Talian, pretože má talianske občianstvo, ale nikdy nemôže byť úplný Talian. Pokriky prišli iba od štyroch ľudí, ktorých počuli len ľudia nahrávajúci video. Balotelli to počul iba vo svojej hlave." 

Balotelli si myslí, že fanúšikovia na tribúnach sa k nemu správajú horšie, pretože má nielen tmavú pleť, ale nemalú rolu hrá fakt, že je Talian. "Nehovorím, že som iný ako ostatní hráči, ktorí sa dočkali rovnakých pokrikov, ale problém je, že som Talian. Mal by som byť späť s národným tímom," uzavrel "Balo". 


Tagy: Mario Balotelli Hellas Verona Brescia Calcio Lucas Castellini

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Simone Venezia

DISKUSIA