VIDEO Gól v Lige majstrov dvíhal ľudí zo sedačiek: Zatočil to neskutočne a potom rovno do tváre!

Hakim Ziyech oslavuje gól do siete ChelseaHakim Ziyech oslavuje gól do siete Chelsea Zdroj: SITA/AP Photo/Ian Walton

LONDÝN - Veľký návrat do zápasu predviedli futbalisti Chelsea v utorkovom stretnutí Ligy majstrov. Na Stamford Bridge prehrávali v 55. minúte už 1:4, napokon však dokázali vybojovať aspoň bod. Výrazne im k tomu pomohol sled udalostí v 68. minúte, keď hlavný rozhodca Gianlucca Rocchi vylúčil oboch stopérov hostí v rozmedzí minúty.

O nádherný zásah sa postaral ofenzívny záložník Ajaxu Hakim Ziyech, ktorý v 35. minúte po výborne kopnutom priamom kope zvýšil na 3:1. Jeho lopta sa šťastným spôsobom odrazila od konštrukcie brány priamo do tvári brankára Chelsea Kepu Arrizabalagu, ktorý už nedokázal zareagovať.

Zápas bol divoký už od začiatku. Už po 35 minútach hry viedol Ajax 3:1. To bol však iba predkrm, pred skutočnou bizarnosťou v druhom polčase. V 68. minúte Daley Blind fauloval domáceho Tammyho Abrahama a počas následnej výhody Callum Hudson-Odoi trafil v šestnástke do ruky Joela Veltmana. Rozhodca nezaváhal a obom obrancom ukázal druhú žltú kartu a poslal ich do šatne. Ajax z následnej penalty inkasoval na 3:4 a v 74. minúte vyrovnal Reece James na konečných 4:4.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Hakim Ziyech
  • Autor: © Zoznam/mc
  • Zdroj: Športky; TASR