Zranený Pánik stihne špeciálny zápas: Súboj so svojím bývalým zamestnávateľom

Richard Pánik (vpravo) sa teší so spoluhráčom Kuznecovom z gólu
Richard Pánik (vpravo) sa teší so spoluhráčom Kuznecovom z gólu

BRATISLAVA - Zranený slovenský útočník Richard Pánik sa čoskoro vráti do zostavy svojho tímu Washington Capitals v NHL. Pravdepodobne sa tak stane najbližší pondelok v domácom súboji proti Arizone, kde Pánik hrával pred odchodom do hlavného mesta USA. Informujú o tom NBC Sports či CBS Sports.

Pánik absentuje v zostave Capitals od 17. októbra. O deň skôr sa v zápase proti Torontu (4:3) nešťastne zrazil so švajčiarskom spoluhráčom Jonasom Siegenthalerom a v priebehu druhej tretiny musel predčasne odísť do šatne pre zranenie v hornej časti tela. Washington ho medzitým zaradil na listinu zranených hráčov, ale od utorka tohto týždňa už 28-ročný martinský rodák trénoval bez úľav. Do svojho zranenia odohral Pánik v tejto sezóne zväčša v treťom či štvrtom útoku Caps osem zápasov bez bodového zápisu. Vlani ešte v drese Arizony počas celej sezóne nazbieral 14 gólov a 19 asistencií v 75 zápasoch. "Pánik aj Dowd absolvovali tréning v bežných dresoch, čiže trénovali bez úľav. Mohla by sa obnoviť spolupráca zo štvrtého útoku," napísal na twitteri JJ Regan, ktorý pre NBC Sports mapuje dianie v tíme Capitals.

Washingtonu sa v aktuálnej sezóne NHL zatiaľ darí nad očakávanie. S 25 bodmi je mužstvo trénera Todda Reirdena na čele Východnej konferencie aj celej súťaže. Tím okolo ruského kapitána Alexa Ovečkina zo 16 zápasov vydoloval 11 víťazstiev a len dvakrát prehral v riadnom hracom čase.


Tagy: Washington Capitals Richard Pánik

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nick Wass

DISKUSIA