Úprimná tenisová hviezda so slovenskými koreňmi: Podľa ľudí zarábam veľa? To nie je správne!

Sladký bozk petrohradskej trofeji
Sladký bozk petrohradskej trofeji

BRATISLAVA - Čo do počtu víťazstiev, tak vo veku 22 rokov zažila najlepšiu sezónu v kariére. Ako triumfujúca odchádzala z kurtu 51-krát a prebojovala sa na Turnaj majsteriek v čínskom Šen-čene. Belinda Benčičová, švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi, sa nachádza na ceste smerom hore. Aspoň to tak vyzerá podľa ročníka WTA, ktorý sa skončil pred pár dňami.

Lamborghini, súkromný let a jachtu

V týchto dňoch si môže užiť plne zaslúženú pauzu od tenisu a sústrediť sa na dovolenkové povinnosti. Za semifinálovú účasť na WTA Finals si odniesla štedrý šek vo výške 995 000 amerických dolárov. Keď sa jej opýtali, ako plánuje investovať túto odmenu, rezko odpovedala. Pravdaže, s poriadnou dávkou humoru. 

"Majetok. Lamborghini. Súkromný let a jachtu (smiech). Nie nie. Myslím si, že takáto vysoká finančná odmena, ktorú ženy dostávajú, je veľkým krokom vpred. Ešte vyššia než u mužov na ATP Finals v Londýne," povedala Benčičová. 

Ekonomická trieda do Austrálie

Svetoví hráči a hráčky na okruhu nemajú núdzu o finančné prostriedky, no treba sa zamyslieť aj nad tým, že nie všetci si môžu dovoliť takýto luxus. Hráči nachádzajúci sa na omnoho nižších priečkach často bojujú aj o samotné holé prežitie na Tour, pretože ich zisky sotva dokážu pokryť bežné náklady spojené s cestovaním, trénermi (ak si ich môžu dovoliť) či ubytovaním. 

"Myslím si, že by bolo krajšie, ak by sa peniaze lepšie rozdelili. Nech hráči na 100. či 200. mieste zarábali viac. Do Austrálie letia ekonomickou triedou a dva dni nato musia hrať, dúfajúc, že môžu so sebou zobrať trénera a fyzioterapeuta," vyjadrila sa Benčičová na margo finančnej situácie u renkingovo nižšie postavených hráčov. 

"Sú to tiež profesionáli. Ak ľudia hovoria, že behom týždňa zarobím príliš veľa, nie je to správne. Tenis som hrala od troch rokov. Samozrejme, som z toho veľmi šťastná (z vysokých odmien, pozn.). Možno pôjdem na víkend do kúpeľov," zažartovala rodáčka z Flawilu. 

Zaslúžený odpočinok po ťažkom roku

Turnaj majsteriek sa pre ňu skončil v semifinále proti Ukrajinke Eline Svitolinovej, pretože musela skrečovať. Podľa vlastných slov neočakávala kŕče. S nimi sa už nedalo hrať, a tak jedinou možnosťou bolo predčasný finiš zápasu z dôvodu zdravotných problémov. Tie ju sprevádzali aj po US Open. 

"Po US Open som vynechala niekoľko turnajov a potrebovala by som ešte dlhšiu pauzu, aby som sa kompletne zotavila, ale nemohla som si to dovoliť. Odvtedy som veľa netrénovala a bola som v takom ekonomickom móde. S nohou som zažila lepšie i horšie dni. Teraz som šťastná, že mám pauzu a môžem sa kompletne doliečiť. Všetko je čisté, zápal by mal zmiznúť počas zimnej prestávky," objasnila mladá tenistka. 


Tagy: Belinda Benčičová

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Alexander Zemlianichenko; Video: YouTube/Hopman Cup

DISKUSIA