VIDEO Real deklasoval Gatalasaray: Obranca Walker si v Miláne zachytal, PSG ďalším osemfinalistom

Federico Valverde a Yuto NagatomoFederico Valverde a Yuto Nagatomo Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain postúpili v stredu do osemfinále Ligy majstrov 2019/2020. Francúzsky šampión v Parku Princov zdolal FC Bruggy 1:0 v A-skupine. Pridal sa tak k Bayernu Mníchov a Juventusu Turín, ktorí postúpili v skôr hraných stredajších dueloch.

V metropole Francúzska zabezpečil pre PSG štvrtú výhru vo štvrtom zápase gól Maura Icardiho z 22. minúty, keď k nemu prešla lopta po centri a do odkrytej brány už nemal problém zakončiť.

V druhom stretnutí skupiny Real Madrid prevalcoval Galatasaray Istanbul 6:0, keď štyri góly strelil už v prvom polčase. V 4. a 7. minúte sa presadil Rodrygo, v 14. minúte zvýšil z penalty Sergio Ramos a v 45. minúte na 4:0 Karim Benzema. V druhom polčase sa druhýkrát presadil Benzema a hetrik zavŕšil Rodrygo.

Hlavičkujúci Isco Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

Anglický majster Manchester City iba remizoval v Miláne na San Sire s Atalantou Bergamo 1:1 v C-skupine. Hostia viedli od 7. minúty po zásahu Raheema Sterlinga, ktorý získal loptu a po účelnej kombinácii bol aj na konci akcie. V 43. minúte nepremenil penaltu hosťujúci Gabriel Jesus. Bergamo vyrovnalo na začiatku druhého dejstva, keď sa nekompromisnou hlavičkou presadil Mario Pašalič. V závere prišli hostia o vylúčeného brankára Claudia Brava. Keďže ten prišiel na ihrisko do druhého polčasu za zraneného kolegu Edersona, musel ho v bránke nahradiť obranca Kyle Walker. Atalanta ale výhodu nevyužila na víťazný gól.

V druhom zápase skupiny Dinamo Záhreb prišlo v nadstavenom čase o dvojgólový náskok a so Šachtarom Doneck doma remizovalo 3:3.

Tottenham triumfoval na ihrisku CZ Belehrad 4:0, a ak v nasledujúcom súboji doma zdolá Pireus, postúpi aj on.

A-skupina:

Paríž St. Germain - FC Bruggy 1:0 (1:0)
Gól: 22. Icardi, rozhodoval: Madden (Škót.)

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 6:0 (4:0)
Góly: 4., 7. a 90.+3 Rodrygo, 45. a 81. Benzema, 14. Ramos (z 11 m), rozhodoval: Zwayer (Nem.)

B-skupina:

Bayern Mníchov - Olympiakos Pireus 2:0 (0:0)
Góly: 69. Lewandowski, 89. Perišič, rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)

CZ Belehrad - Tottenham Hotspur 0:4 (0:1)
Góly: 57. a 61. Son, 34. Lo Celso, 85. Eriksen, rozhodoval: Cerro Grande (Šp.)

C-skupina:

Dinamo Záhreb - Šachtar Doneck 3:3 (1:1)
Góly: 25. Petkovič, 83. Ivanušec, 89. Ademi - 13. Patrick, 90.+3 Moraes, 90.+8 Tete (z 11 m), rozhodoval: Brych (Nem.), ČK: 74. Moro - 79. Marlos

Atalanta Bergamo - Manchester City 1:1 (0:1)
Góly: 49. Pašalič - 7. Sterling, rozhodoval: Kulbakov (Biel.), ČK: 81. Bravo (Manchester)

D-skupina:

Lokomotiv Moskva - Juventus Turín 1:2 (1:1)
Góly: 12. Mirančuk - 4. Ramsey, 90.+3 D. Costa, rozhodoval: Buquet (Fr.)

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:1 (1:0)
Góly: 41. Thomas (vlastný), 55. Volland - 90.+4 Morata, rozhodoval: Skomina (Slov.), ČK: 84. Amiri (Bayer)

Viac o téme: Manchester City FC Real Madrid CF