VIDEO Tohto hráča nemôžete nemať radi: Pekné gesto ako ospravedlnenie sa Gomesovi

Son Heung-min po strelení gólu
Son Heung-min po strelení gólu

LONDÝN - Futbalista Tottenhamu Hotspur Son Heung-min sa ospravedlnil stredopoliarovi Evertonu Andrému Gomesovi za zákrok, ktorý viedol k jeho vážnemu zraneniu. Dvadsaťsedemročný Kórejčan tak spravil po stredajšom zápase B-skupiny Ligy majstrov, v ktorom pri víťazstve "kohútov" na pôde Crvenej zvezdy Belehrad (4:0) strelil dva góly.

Gomes po zákroku Sona v závere nedeľného stretnutia utrpel fraktúru pravého členka. Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa v pondelok podrobil úspešnému operačnému zákroku. "Posledných pár dní bolo naozaj ťažkých. Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Opäť sa mi však potvrdilo, aké dôležité je mať po svojom boku tak skvelých spoluhráčov a fanúšikov," povedal Son, ktorý za svoj zákrok na Portugalčana videl červenú kartu. Keď zistil, aké dôsledky mal jeho zákrok, ospravedlňoval sa priamo na ihrisku a na jeho tvári bolo vidieť slzy. "Môžem povedať, že je mi to naozaj veľmi ľúto. Teraz sa však už musím sústrediť na svoje výkony."

 

Tottenham sa proti červenej karte odvolal na základe záberov, ktoré ukázali, že Gomes sa zranil až po Sonovom zákroku. Anglická Futbalová asociácia (FA) mu vyhovela, Kórejčan teda nevynechá nasledujúce tri ligové zápasy. Prostredníctvom sociálnej siete twitter sa v stredu prihovoril svojim fanúšikom aj Gomes. V príspevku sa poďakoval všetkým priaznivcom za prejavenú podporu a informoval, že sa už nachádza doma spolu so svojou rodinou. Informáciu priniesol britský portál bbc.com.
      


Tagy: Everton Tottenham Hotspur Son Heung-min André Gomes

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Darko Vojinovic; Video: youtube.com

DISKUSIA