FOTO novej futbalovej lopty pre EURO 2020: Dizajn symbolizuje transkontinentálny formát súťaže

Lopta Uniforia pre budúcoročné Majstrovstvá Európy
Lopta Uniforia pre budúcoročné Majstrovstvá Európy

BRATISLAVA - Majstrovstvá Európy vo futbale sa uskutočnia už budúci rok a zúčastní sa ho 24 národných tímov. Bude to v poradí už šestnásty európsky šampionát, ktorý sa bude hrať v dňoch 12. júna až 12. júla 2020. Známa nemecká športová značka Adidas oficiálne predstavila loptu s ktorou sa bude turnaj hrať, jej názov je Uniforia.

Dizajn Uniforie obsahuje odvážne čierne čiary štetcom vedúce cez loptu, ktoré symbolizujú prekročenie hraníc, čo odráža nový transkontinentálny formát súťaže. Tieto široké ťahy sú prerušované zábleskami jasných svetlých farieb, ktoré reprezentujú rozmanitosť turnaja a spájajú rôzne kultúry.

Ako pripomienka šesťdesiateho výročia prvého európskeho šampionátu sa turnaj nebude konať v jednej, alebo dvoch hostiteľských krajinách ako zvyčajne, ale v trinástich mestách v dvanástich štátoch po celom európskom kontinente.


Loptu Uniforia pre EURO 2020 môžete dostať aj TU!


Jedine zo Spojeného kráľovstva boli vybraté dve dejiská (Glasgow a Londýn). Semifinálové zápasy a finále sa budú hrať práve v londýnskom Wembley. Musíme veriť, že súčasťou tohto šampionátu bude aj slovenská reprezentácia, ktorú čakajú kľúčové zápasy o postup s Chorvátskom a Azerbajdžanom.


Tagy: EURO 2020

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
uefa.com; Video: YouTube/Khalid 10

DISKUSIA