Slovensko čaká otvárací duel: Tréner Ramsay už má jasno, kto dostane šancu v bráne

Peter Čerešňák bude kapitánom slovenského tímu na nemeckom poháriPeter Čerešňák bude kapitánom slovenského tímu na nemeckom pohári Zdroj: TASR - Michal Svítok

KREFELD - Kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie v otváracom súboji Nemeckého pohára proti Švajčiarsku (vo štvrtok o 16.15 h) bude Peter Čerešňák. Asistentmi 26-ročného obrancu budú Marek Ďaloga a Marek Hrivík. Do bránky sa postaví Andrej Košarišťan, ktorý dostane prednosť pred Denisom Godlom. Informoval o tom web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Čerešňák je druhý najskúsenejší hráč v krefeldskom výbere trénera Craiga Ramsayho. Na konte má 73 štartov, o šestnásť menej ako prvý na zozname Marek Ďaloga. Kapitánske céčko si váži, keďže rovnakú funkciu zastával už v reprezentácii do 18 rokov, vie aké má povinnosti. "Cítim sa fajn. Céčko je česť, mám radosť, ale nelipnem na ňom. Podstatné je, že máme pred sebou prvý turnaj v sezóne s mladým mužstvom. Musíme korčuľovať, dôsledne plniť pokyny trénerov," povedal obranca Škody Plzeň pre hockeyslovakia.sk.

Asistenta Ďalogu čaká vo štvrtok jubilejný 90. duel v národnom tíme. "Štarty si nepočítam. Dôležitejšie je, že som tu. Myslím len na to, ako budeme hrať proti Švajčiarom a ako sa nám bude dariť," vravel pred stretnutím zadák pražskej Sparty.

Viac o téme: Marek Ďaloga Peter Čerešňák Marek Hrivík Andrej Košarišťan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články