Štrajk leteckých zamestnancov ovplyvní aj Tatran Prešov: Hádzanári budú čakať deväť hodín

V jednote je sila! V jednote je sila! Zdroj: TASR/František Iván

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov v sobotu 9. novembra nastúpia na pôde tímu Bidasoa Irun, lídra C-skupiny Ligy majstrov 2019/2020. V súvislosti s cestou do španielskeho dejiska nastali nové okolnosti, ktoré ovplyvnia program prípravy na duel. Presun výpravy Tatrana, ktorá mala z Prešova pôvodne vyraziť už vo štvrtok a letecky sa presunúť z Budapešti do Španielska, totiž výrazne skomplikoval štrajk palubných zamestnancov spoločnosti Lufthansa.

"Štvrtkový a piatkový štrajk leteckej spoločnosti Lufthansa neochromil iba západnú Európu, ale dotkol sa aj našej výpravy. Keďže naše lety do Bilbaa boli pre štrajk zrušené, na cestu sa vydáme v piatok v skorých ranných hodinách. Odchádzame o pol piatej ráno do Budapešti, z ktorej letíme do Frankfurtu nad Mohanom. Bohužiaľ, vzhľadom na obrovské množstvo zrušených letov, tam budeme čakať deväť hodín. Do miesta ubytovania dorazíme predbežne niekedy okolo jednej hodiny v noci. V rovnaký deň od 16. hodiny už nastúpime na samotný zápas Ligy majstrov. Iné spojenia na letiská v okolí ako Bilbao, Irun a San Sebastián neexistujú. Stálo nás nesmierne úsilie zabezpečiť, že poletíme aspoň takto. Presunúť zápas nebolo možné, navyše akékoľvek presunutie by znamenalo komplikácie v ďalšom programe. Sú to udalosti, na ktoré nemáme my a napokon ani Európska hádzanárska federácia žiadny vplyv. V neľahkej situácii sa napriek tomu odchádzame pobiť o čo najlepší výsledok," vysvetlil nečakané okolnosti generálny manažér Tatrana Miroslav Benický, ktorý zároveň informoval, že s výpravou do Španielska necestuje na spojke hrajúci Dominik Krok. Ten sa napokon bude definitívne musieť podrobiť operačnému zákroku zraneného ramena.

"Bol záujem a snaha zranenie liečiť konzervatívnym spôsobom. Bohužiaľ, to zranenie nie je v stave, aby mohlo znášať všetky hádzanárske nápory. Dominik sa preto musí podrobiť operácii. Čas rekonvalescencie bude známy až po operačnom zákroku," skonštatoval Benický.

Viac o téme: Tatran Prešov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/František Iván
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články