VIDEO Sevilla do šestnásťfinále Európskej ligy, postup už si zaistil aj Manchester United

Na snímke vpravo hráč United Anthony Martial strieľa druhý gól v zápase L-skupiny 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy vo futbale Manchester United - Partizan BelehradNa snímke vpravo hráč United Anthony Martial strieľa druhý gól v zápase L-skupiny 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy vo futbale Manchester United - Partizan Belehrad Zdroj: TASR/AP/Martin Rickett

DUDELANGE - Vo štvrtkových zápasoch 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2019/2020 si postup do jarného štvrťfinále zaistili futbalisti FC Sevilla, Celticu Glasgow aj Manchestru United. "Červení diabli" na Old Trafford v L-skupine zdolali Partizan Belehrad 3:0.

V K-skupine, v ktorej hrá slovenský majster Slovan Bratislava, zdolal portugalský Sporting Braga doma Besiktas Istanbul 3:1. V prvom polčase sa dvakrát presadil domáci Paulinho. Ten otvoril skóre hlavou po rohu, hostia ale vyrovnali po peknom zakončení Tylera Boyda. Paulinho bol potom aj na konci rýchlej akcie v 37. minúte. Hostia potom prišli o vylúčeného Jeremaina Lensa, ktorý v 44. minúte podrazil protihráča a dostal okamžite ČK. V druhom polčase zvýšil striedajúci Eduardo a Braga je na čele tabuľky s 10 bodmi. Besiktas má na konte štvrtú prehru.

Futbalisti FC Sevilla postúpili ako prví do vyraďovacej fázy. Španieli zvíťazili vo 4. kole A-skupiny na ihrisku luxemburského F91 Dudelange vysoko 5:2. Rekordný päťnásobný víťaz EL, resp. Pohára UEFA v tejto sezóne v skupinovej fáze ešte nestratil ani bod a prvé dva góly inkasoval až v tomto zápase od Danela Sinaniho.

Zverenci trénera Julena Lopeteguiho rozhodli o triumfe a postupe už v prvom polčase, keď luxemburskému majstrovi strelil štyri góly. Stále sú jediný tím, ktorý je v tomto ročníku po 4. kole bodovo stopercentný. V druhom súboji si postupové nádeje posilnil cyperský APOEL Nikózia, ktorý zdolala azerbajdžanský FK Karabach 2:1. Tento výsledok tiež zaručil pre Sevillu istotu prvenstva v skupine.

Rímske Lazio v E-skupine na domácom Stadio Olimpico prehralo s Celticom Glasgow 1:2. O triumfe hostí rozhodol v 90.+5 minúte Olivier Ntcham. V domácom drese nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentačný stopér Denis Vavro a hral do 82. minúty. Škótsky majster si triumfom zabezpečil postup do vyraďovacej fázy.

Futbalisti holandského AZ Alkmaar deklasovali v Nur-Sultane domácu Astanu 5:0. Nadviazali tak na vysoký triumf 6:0 nad kazašským klubom z prvého vzájomného stretnutia v októbri. AZ sa na chvíľu dostal na čelo tabuľky L-skupiny o bod pred Manchester United, ktorý ale večer na Old Trafford zdolal Partizan Belehrad 3:0 a už si zaistil postup.

V akcii boli aj slovenskí legionári, stredopoliar László Bénes odohral pri domácom triumfe Borussie Mönchengladbach nad AS Rím 2:1 celý zápas a dostal ŽK. O triumfe domácich rozhodol v 90.+5 minúte Marcus Thuram. Stredopoliar Michal Škvarka hral do 84. minúty za Ferencváros Budapešť, ktorý doma remizoval s CSKA Moskva 0:0. Obranca Martin Škrtel odohral za Basaksehir na ihrisku rakúskeho Wolfsbergeru celý zápas, turecký klub triumfoval 3:0.

Európska liga 2019/2020 vo futbale - 4. kolo skupinovej fázy - štvrtok:
A-skupina:
APOEL Nikózia (Cyp.) - FK Karabach (Azer.) 2:1 (0:1)
Góly: 59. Souza, 88. Efrem - 10. Medvedev

F91 Dudelange (Lux.) - FC Sevilla (Šp.) 2:5 (0:4)
Góly: 69. a 80. Sinani - 27., 33. a 66. Munir, 17. a 36. Dabuur

B-skupina:
FC Kodaň (Dán.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 1:1 (1:0)
Góly: 4. Stage - 70. Verbič

FC Lugano (Švaj.) - Malmö FF (Švéd.) 0:0

C-skupina:
FC Bazilej (Švaj.) - Getafe CF (Šp.) 2:1 (1:1)
Góly: 8. Cabral, 61. Frei - 45. Jaime Mata (z pok. kopu)

FK Krasnodar (Rus.) - Trabzonspor (Tur.) 3:1 (2:0)
Góly: 27. a 34. Manuel Fernandes, 90.+ Ignatiev - 90.+ Nwakaeme

D-skupina:
LASK Linz (Rak.) - PSV Eindhoven (Hol.) 4:1 (0:1)
Góly: 56. Ranftl, 60. Frieser, 77. a 82. Klauss - 5. Schwaab (z pok. kopu)

Rosenborg Trondheim (Nór.) - Sporting Lisabon (Portug.) 0:2 (0:2)
Góly: 16. Coates, 38. B. Fernandes

E-skupina:
CFR Kluž (Rum.) - Stade Rennes (Fr.) 1:0 (0:0)
Gól: 88. Rondón, ČK: 90. Rondón (Kluž)

Lazio Rím (Tal.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:2 (1:1)
Góly: 8. Immobile – 38. Forrest, 90.+ Ntcham

F-skupina:
Standard Liége (Belg.) - Eintracht Frankfurt (Nem.) 2:1 (0:0)
Góly: 56. Vanheuseden, 90.+ Lestienne - 65. Kostič

G-skupina:
Feyenoord Rotterdam (Hol.) - Young Boys Bern (Švaj.) 1:1 (1:0)
Góly: 18. S. Berghuis (z pok. kopu) - 71. Spielmann

Glasgow Rangers (Škót.) - FC Porto (Portug.) 2:0 (0:0)
Góly: 69. Morelos, 73. S. Davis

H-skupina:
Ferencváros Budapešť (Maď.) - CSKA Moskva (Rus.) 0:0
Michal Škvarka (FTC) hral do 84. min a v 20. min videl žltú kartu.

Espanyol Barcelona (Šp.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 6:0 (3:0)
Góly: 5. Melendo, 20. Diego López, 36. Vargas (z pok. kopu), 52. Campuzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra, ČK: 13. Forster, 35. Góralski (obaja Razgrad)