VIDEO Slovan siahal v Anglicku na vytúžený bod: Rozhodol až gól z nadstaveného času

Na snímke hráči Wanderers oslavujú gól , uprostred brankár Slovana Dominik Greif s loptouNa snímke hráči Wanderers oslavujú gól , uprostred brankár Slovana Dominik Greif s loptou Zdroj: TASR - Martin Baumann

WOLVERHAMPTON - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava podľahli hráčom Wolverhamptonu Wanderers 0:1 vo štvrtkovom zápase 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy. Slovenského majstra niekoľkokrát podržal brankár Dominik Greif, v 51. min zneškodnil pokutový kop Rubena Nevesa, ale Molineux Stadium si napokon čisté konto neudržal. V nadstavenom čase skóroval Mexičan Raúl Jiménez, ktorý rozhodol o triumfe "vlkov" aj v prvom vzájomnom súboji na Tehelnom poli.

Zverenci Jána Kozáka sa najbližšie predstavia v pohárovej Európe 28. novembra, keď zavítajú na pôdu tureckého Besiktasu Istanbul.

Futbalisti slovenského majstra si prvú šancu vypracovali už v šiestej minúte. Po rohovom kope predĺžil loptu za seba Vernon De Marco, ale slovinský záložník Kenan Bajrič z dobrej pozície netrafil bránku. O dve minúty neskôr sa mohli tešiť z gólu hráči Wolverhamptonu, svoje kvality však ukázal 22-ročný brankár Dominik Greif. Bratislavský rodák výborne reagoval na tečovanú strelu Joaa Moutinha spoza šestnástky a ľavou rukou loptu vyrazil. Následne sa tempo hry upokojilo a diváci na Molineux Stadium nevideli veľa gólových príležitostí. Z úvodného dejstva zaujal ešte strelecký pokus domáceho kanoniera Raúla Jiméneza, ktorý Greif s námahou vytesnil na roh.

V 51. min mali zverenci trénera Nuna Espírita Santa obrovskú šancu na strelenie otváracieho gólu. Po spornom faule Vasila Božikova si loptu postavil na biely bod Ruben Neves, ale Greif vystihol smer jeho strely a pokutový kop zneškodnil. Brankár "belasých" sa vyznamenal aj o šesť minút neskôr, keď si poradil s pohotovým zakončením írskeho obrancu Matta Dohertyho.