Kyslá aróma návratu do repre po piatich rokoch: Na kolená nás poslala jedna dôležitá vec

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Michal Svítok

KREFELD - Útočník Marek Hrivík patrí dlhodobo do okruhu kandidátov na najcennejší dres, ale v ostatných sezónach mu štarty v národnom tíme nepribúdali. Na reprezentačný návrat čakal od majstrovstiev sveta 2014 v Bielorusku až do začiatku novembra 2019. Comeback absolvoval v Krefelde a vo štvrtkovom dueli turnaja o Nemecký pohár proti Švajčiarsku (2:5) vyhlásili rodáka z Čadce za najlepšieho hráča slovenského tímu.

Dôvodov Hrivíkovej absencie v reprezentácii bolo viacero. Najskôr ho vyčerpával boj o miesto v zámorskej NHL a po príchode do Európy sa trápil so zdravotnými problémami. Minulú sezónu musel predčasne ukončiť, no v tej aktuálnej je najproduktívnejším hráčom švédskeho Leksandu. V 16 zápasoch tamojšej SHL nazbieral 13 bodov (5+8) a dobrú formu potvrdil aj v národnom mužstve.

"Som rád, že som opäť mohol nastúpiť v reprezentácii. Odohrali sme dobrý zápas, ale doplatili sme na výpadok v druhej tretine. Ak by sme tento úsek zvládli lepšie, mohol to byť ešte zaujímavejší duel," zhodnotil 28-ročný center, ktorý môže hrať aj na krídle.

Slováci v úvodnom stretnutí na tradičnom turnaji neboli horší ako Švajčiari. Súpera prestrieľali, viackrát trafili konštrukciu bránky, no doplatili na slabú efektivitu. "Mali sme šance, najmä v prvej a tretej tretine. Ak by sme hrali naplno celých šesťdesiat minút, určite by sme duel so Švajčiarskom zvládli. Potrebujeme využívať presilovky, z čoho vyplynie aj vyšší počet gólov. Potom môžeme byť úspešní. Rovnako sa musíme vyvarovať vylúčení, pretože sme hrali aj v oslabení troch proti piatim," vysvetľoval útočník, ktorý odohral v NHL 24 stretnutí za New York Rangers a Calgary Flames.

Slovenskí reprezentanti budú mať v piatok priestor na vylepšenie súhry a nedostatkov, keďže pred víkendovými duelmi absolvujú jednu tréningovú jednotku. V sobotu ich čaká súboj s olympijským tímom Ruska (16.30 h) a v nedeľu nastúpia proti domácim Nemcom (14.30 h).

"Zatiaľ sme spolu trénovali iba dvakrát a v tíme je viacero nových chlapcov, takže súhra medzi nami sa musí postupne vytvoriť. Je to o tom, aby sme si na ľade na seba zvykli a verím, že už v nasledujúcom dueli to bude lepšie," dodal Hrivík.

Viac o téme: Marek Hrivík Nemecký pohár 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články