Gólová chudoba v poslednom zápase roka: Slovenky si podelili body s odvekým rivalom

Slovenky remizovali v Senci s Maďarkami
Slovenky remizovali v Senci s Maďarkami

SENEC - Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v piatkovom zápase kvalifikácie ME 2021 v seneckom NTC s Maďarskom 0:0. Zverenky trénera Petra Kopúňa majú po štyroch dueloch na konte rovnaký počet bodov a v tabuľke F-skupiny im patrí tretie miesto. Prvé Švédsko a druhý Island nazbierali v troch stretnutiach plný počet bodov.

Pre slovenské reprezentantky to bol posledný zápas v roku 2019. V kvalifikácii ME 2021 sa najbližšie predstavia až 10. apríla 2020, keď doma privítajú posledný tím tabuľky Lotyšsko.

Kvalifikácia ME 2021 - F. skupina:

Slovensko - Maďarsko 0:0
Rozhodovala: Mularczyková (Poľ.), ŽK: Hmírová, Vojteková, Ondrušová - Csikiová, Vágóová
Zostava SR: Korenčiová - Horváthová, Fischerová, Bartovičová, Vojteková - Hmírová, Mikolajová, Bíróová (64. Ondrušová), Šurnovská (44. Koleničková) - Škorvánková, Fabová (83. Sluková)

Hlas po zápase (SFZ):

Peter Kopúň, tréner SR: "Musím povedať, že zápas sme začali dobre, vedeli sme, že ony majú svoju kvalitu najmä vpredu, bohužiaľ sme strácali veľa lôpt počas zápasu a najmä k záveru, čo nám zväzovalo nohy. Bolo to skôr také platonické. Myslel som si, že budeme viac na lopte a že si budeme vytvárať viac situácií, ktorými dostaneme Maďarky pod tlak. Už v prvom polčase sme mali problém s medzihrou a nevedeli sme otočiť hru. My vieme, že to bol pre nás najdôležitejší zápas a mrzí nás, že sme ho nezvládli s tromi bodmi a poviem, že som sklamaný. Máme cieľ, že chceme byť tretí v skupine a tento zápas sme chceli vyhrať."

 


Tagy: Slovensko Maďarsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SFZ/Roman Ferstl

DISKUSIA