Říhov tím má na dosah triumf na Karjale: Pred Čechmi sa museli skloniť aj majstri sveta

Českí hokejisti porazili aj domáce FínskoČeskí hokejisti porazili aj domáce Fínsko Zdroj: SITA/Jussi Nukari/Lehtikuva via AP

HELSINKI - Hokejisti Česka úspešne zvládli aj druhé stretnutie na úvodnom turnaji série Euro Hockey Tour, ktorým je už tradične fínsky Karjala Cup. V helsinskej Hartwall Arene zdolali domáci tím 3:2 po samostatných nájazdoch a v tabuľke poskočili na priebežnú prvú priečku so ziskom piatich bodov.

Zverenci Miloša Říhu v riadnom hracom čase dvakrát prehrávali, no 69 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Tomáš Filippi a v nájazdoch sa ako jediný presadil obranca Jakub Krejčík.

Česi si v nedeľu zmerajú sily s reprezentantmi Ruska, ktorí sú stále v hre o triumf na Karjala Cupe. Tím okolo kapitána Antona Burdasova si v sobotňajšom dueli poradil so Švédskom 5:4 po samostatných nájazdoch. Rusi v tretej tretine premrhali vedenie 3:1 aj 4:2, ale Švédi svoj obrat nedotiahli na konca. V ôsmej sérii nájazdov rozhodol o výhre "zbornej" útočník Nikita Sošnikov.

Švédsko - Rusko 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. C. Klingberg (tr. strieľanie), 49. Wikstrand, 54. Händemark, 58. Hansson - 11. Slepyšev, 15. Žafiarov, 35. Semionov, 52. Šošnikov, rozh. nájazd Šošnikov

Fínsko - Česko 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Lammikko, 41. Manninen - 38. Jeřábek, 59. Filippi, rozh. nájazd Krejčík