Hlasy hráčov zo slovenskej kabíny: Godla otvorene pomenoval, čo rozhodlo o našej prehre

Na snímke brankár Denis Godla (Slovensko) a Sergej Tolčinskij (Rusko) strieľa gól v predĺžení
Na snímke brankár Denis Godla (Slovensko) a Sergej Tolčinskij (Rusko) strieľa gól v predĺžení

KREFELD - Hokejisti Slovenska prehrali aj vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2019. V sobotu podľahli olympijskému tímu Ruska 2:3 po predĺžení a v priebežnej tabuľke im patrí posledné štvrté miesto.

Skóre otvorila "zborná" v závere prvej tretiny po góle Sergeja Tolčinského, v druhej tretine vyrovnal Adam Liška. V treťom dejstve poslal opäť Rusov do vedenia Vladislav Kodola, zápas však poslal do predĺženia Filip Krivošík. O triumfe Ruska rozhodol svojim druhým gólom v zápase Sergej Tolčinskij.

Vo svojom poslednom zápase na tohtoročnom turnaji sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia v nedeľu o 14.30 proti domácemu Nemecku. Ohlasy po zápase:

Adam Liška (útočník SR, autor gólu): "Od začiatku sme dodržiavali pokyny trénera, v prvej tretine sme hrali dobre v obrane a nepúšťali sme ich do šancí. V druhej tretine sa nám podarilo vyrovnať, viac sme si verili a získali sme momentum na našu stranu. Bol to vyrovnaný duel, v ktorom rozhodli detaily. Škoda, že sme v predĺžení neustrážili súpera a inkasovali sme."

Andrej Kollár ml. (útočník SR): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas a vypracovali sme si dostatok šancí. V niektorých momentoch sme boli aj lepší, ale nedokázali sme to premeniť na víťazstvo. Dve asistencie ma tešia, som spokojný so svojim výkonom, ale mrzí ma, že sme nezvíťazili."

Denis Godla (brankár SR): "Nemáme sa za čo hanbiť, celý zápas sme hrali dobrý hokej. Chýbalo nám trochu šťastia a jeden gól navyše, ale inak to bol z našej strany dobrý zápas. Cítil som sa dobre, bol som spokojný s mojim výkonom. Chytil som aj niečo navyše. Všetky tri góly sme inkasovali po našich individuálnych chybách."

Craig Ramsay (tréner SR): "Hrali sme dobre, vytvorili sme si dostatok šancí. Odviedli sme dobrú prácu aj pri dvojnásobnom oslabení, brankár chytal takisto kvalitne, ale v našej hre sa objavilo aj niekoľko chýb. Napríklad pri druhom góle sme zbytočne stratili puk v strednom pásme. Som spokojný s našou rýchlosťou a hrou hokejkou. Škoda, že sme si v predĺžení nepostrážili ruského hráča a ten rozhodol zápas."


Tagy: Slovensko Denis Godla Olympijský tím Rusko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok; Video: TASR - Michal Svítok

DISKUSIA