VIDEO Rozhodca nariadil za 49 minút tri penalty: Valjentova Mallorca potopila žltú ponorku

Hráči Mallorcy oslavujú gólHráči Mallorcy oslavujú gól Zdroj: Profimedia

MALLORCA - Futbalisti RCD Mallorca zvíťazili v nedeľňajšom zápase 13. kola španielskej La Ligy doma nad FC Villarreal 3:1. V domácom drese si opäť plnú zápasovú minutáž pripísal na konto obranca Martin Valjent. Mallorca v tabuľke poskočila na 16. miesto cez Betis Sevillu, ktorý má ale k dobru nedeľné derby s FC Sevilla.

Pozíciu favorita potvrdilo Atlético Madrid v domácom súboji s Espanyolom Barcelona. Pod triumf 3:1 sa gólom a asistenciou podpísal Alvaro Morata. Atletico figuruje na tretej priečke tabuľky s mankom jedného bodu na Barcelonu a Real Madrid, ktorí ale majú zápas k dobru.

Athletic Bilbao triumfoval nad UD Levante 2:1. Domáci otočili skóre, keď rozhodujúci gól zaznamenal Ander Capa v 88. minúte. Getafe remizovalo s Osasunou 0:0, pre hostí to bol už siedmy nerozhodný výsledok v ligovej sezóne (4-7-2). Na štvrtú priečku sa posunuli hráči FC Sevilla, ktorí v mestskom derby uspeli na pôde Betisu 2:1.

RCD Mallorca - FC Villarreal 3:1 (2:0)
Góly: 13. Junior (z 11 m), 23. Rodriguez (z 11 m), 53. Kubo - 49. Cazorla (z 11 m)