VIDEO Famózny výkon Čechov! Totálne vynulovali Rusko a po siedmich rokoch ovládli Karjalu

Jan Kovář s víťaznou trofejouJan Kovář s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/Jussi Nukari/Lehtikuva via AP

HELSINKI – Víťazmi turnaja Karjala Cup sa po siedmich rokoch stali hokejisti Česka, ktorí v nedeľnom stretnutí v Helsinkách zdolali Rusko 3:0.

Radosť zverencom trénera Miloša Říhu zabezpečil v 11. minúte kapitán Jan Kovář, ktorý po presnej prihrávke Michala Řepíka prekonal Alexandra Samonova. V 52. minúte zvýšil na 2:0 Lukáš Sedlák, jeho presný zásah rozhodcovia uznali až po vzhliadnutí videozáberov. Konečný výsledok stanovil v záverečnej minúte strelou cez celé klzisko do prázdnej bránky Andrej Nestrašil.

V severskom derby si Fínsko poradilo so Švédskom 2:1 a domáci tím sa tak teší z konečného druhého miesta na turnaji.

Česká republika – Rusko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Kovář, 52. Sedlák, 60. Nestrašil

Fínsko – Švédsko 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 4. Lehtonen, 26. Aaltonen – 33. Alsing