VIDEO Veľké prekvapenie na Turnaji majstrov: Šesťnásobný šampión Federer nestačil na Thiema!

Dominic ThiemDominic Thiem Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

LONDÝN - Vo večernom súboji Borgovej skupiny Švajčiar Roger Federer prehral s Rakúšanom Dominicom Thiemom za 100 minút 5:7, 5:7.

Tridsaťosemročný Federer vo svojej sedemnástej účasti na Turnaji majstrov nezačal dobre boj o siedmy titul. Nevyšli mu koncovky setov, keď za stavu 5:5 v oboch dejstvách prišiel o svoje podanie a o 12 rokov mladší Thiem už potom dopodával set aj zápas do víťazstva. Využil druhý mečbal, keď mu súper nezreturnoval podanie von z kurtu na bekhend.

Roger Federer Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

Thiem hrá na majstrovskom turnaji po štvrtý raz, dosiahol svoje štvrté zápasové víťazstvo. "Veľmi emotívne prežívam toto víťazstvo, konečne som vyhral svoj otvárací zápas na tomto turnaji. Vždy je výnimočné zdolať hráča, akým je Roger. Je úžasné zahrať si proti jednému z najlepších hráčov histórie a ešte krajšie je zvíťaziť. Taký hráč vám nič nedá zadarmo, musel som si to uhrať sám," povedal Dominic Thiem v prvom televíznom interview.

Dominic Thiem (5-Rak.) - Roger Federer (3-Švajč.) 7:5, 7:5

Viac o téme: Roger Federer Dominic Thiem Turnaj majstrov 2019
  • Zdroj: TASR, SITA