Tréneri to budú mať poriadne ťažké: Na majstrovstvá sa nedostane každý, niekto musí odísť

Róbert Petrovický na striedačke slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov
Róbert Petrovický na striedačke slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa na rozdiel od predchádzajúcich sezón nepripravuje v centralizovanom projekte, a tak majú tréneri obmedzený priestor na prácu s hráčmi. Pod vedením nového hlavného kouča Róberta Petrovického však dosahujú slovenskí mladíci uspokojivé výsledky. V auguste vyhrali turnaj v Poprade a na novembrovom podujatí v Piešťanoch ich od celkového triumfu delilo len lepšie skóre.

"Od zápasu k zápasu som pozoroval postupné zlepšovanie sa výkonov. Sú však činnosti, na ktorých musíme pracovať. Ideálna príležitosť sa naskytá počas krátkodobého výcvikového tábora budúci týždeň v Žiari nad Hronom, kde sa stretnú hokejisti pôsobiaci na Slovensku. Budeme pracovať na správnych reakciách chlapcov v určitých herných situáciách. Na turnaji nám stagnovali aj presilovky, najmä preto, že sme každému dali férovú šancu ukázať sa v nich. Chlapci nám svojimi výkonmi začínajú sťažovať rozhodnutia, čo je veľmi dobré,“ povedal Róbert Petrovický pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Slováci v kúpeľnom meste nezvládli úvodný duel so Švajčiarmi, v ktorom prehrali 3:5 a práve toto zakopnutie ich obralo o celkové prvenstvo. Nemcov zdolali 3:2 a Nórov 4:1. "Všetci chlapci zapadli do tímu. Od každého v mužstve som cítil, že sa chce pobiť o účasť na majstrovstvách sveta. Takýto prístup ma teší. Samozrejme, príde čas, keď budeme musieť urobiť nepríjemné rozhodnutie a niekoľkým oznámiť, že na šampionát nepocestujú," vysvetľoval bývalý reprezentačný útočník.

Po dvoch turnajových previerkach čaká najbližšie mladých reprezentantov príprava na MS tejto vekovej kategórie v Česku, ktoré sa uskutočnia tradične na prelome rokov. Realizačný tím bude pri výbere hráčov čerpať aj zo zámorských zdrojov. Vo výbornej forme sa prezentuje Oliver Okuliar, ale k dispozícii sú aj Maxim Čajkovič, Samuel Hlavaj, Martin Faško-Rudáš alebo Andrej Kukuča. "Teším sa, že niektorých chlapcov kluby uvoľnili a do spoločnej prípravy v decembri budú môcť naskočiť skôr, ako sme plánovali. V polovici decembra, v čase záverečnej fázy prípravy na šampionát, by sme mali mať k dispozícii všetkých, ktorých sme si vyhliadli,“ doplnil Petrovický, ktorý by s tímom pred turnajom rád absolvoval dva alebo tri prípravné súboje.


Tagy: Slovensko Róbert Petrovický

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Palkovič

DISKUSIA