Ľahostajný a nafúkaný Djokovič? Ale kdeže... Dôkaz, že božský Nole je srdciar prvej triedy!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN – Tenisovému svetu aktuálne vládne populárny Turnaj majstrov, ktorý rok čo rok púta mimoriadnu pozornosť priaznivcov tejto krásnej hry. Nečudo, veď vidieť pohromade osem najlepších hráčov na planéte nie je každodenná záležitosť. Nitto ATP Finals 2019 má za sebou len pár zápasov, no o najväčšom favoritovi nemôže byť najmenších pochýb.

Novak Djokovič je päťnásobný vládca posledného turnaja sezóny a víťazné ambície ho sprevádzajú aj v tomto prípade. Srbský velikán však nebojuje len o vyrovnanie rekordu šiestich titulov svojho švajčiarskeho soka Rogera Federera, ale aj o post koncoročnej svetovej jednotky. Na tom sa totiž aktuálne nachádza Rafael Nadal, ktorý sa na prvé miesta rebríčku dostal paradoxne po parížskej hale Bercy, ktorú ovládol práve populárny Nole.

Či sa šestnásťnásobný grandslamový šampión dočká veľkolepého zakončenia ročníka, alebo nie, je momentálne vo hviezdach. Belehradského rodáka však po londýnskom dobrodružstve čaká rýchly presun do metropoly Španielska, kde sa od 18. do 24. novembra odohrá finále zreformovaného Davis Cupu. V Madride by nemala chýbať ani svetová dvojka, ktorá ohlásila svoj dlho očakávaný návrat do srbskej reprezentácie.

Nový formát Davis Cupu

"Bez debaty, teším sa na voľno," priznal Djokovič, ktorý sa tento rok tešil z piatich titulov vrátane dvoch triumfov z turnajov veľkej štvorky. "Bola to dlhá sezóna. Ale zároveň, viete, časť mňa je nadšená, že som späť v národnom tíme a hrám Davis Cup. Je to odlišný formát, možno odohrám až päť zápasov, ale cítim sa dobre. Starám sa o seba spoločne s mojím tímom," povedal tridsaťdvaročný tenista citovaný portálom tennisworldusa.

Novak Djokovič Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/Alastair Grant

"Som si istý, pokiaľ ide o moju hru na tomto turnaji. Teším sa na to, pokúsim sa postúpiť čo najďalej. Potom už budem myslieť na Madrid. Malo by to byť zábavné a vzrušujúce. V minulosti som mal skúsenosti, keď som sa zranil a hral Davis Cup. Z nejakého dôvodu ale máte dodatočnú energiu a motiváciu, ktorú získate, keď ste v tíme," nechal sa počuť víťaz šalátovej misy z roku 2010.

Je to celkom iné ako ostatné turnaje

Potvrdením účasti jedného z najlepších hráčov histórie sa Srbsko šmahnutím ruky stáva adeptom na celkové prvenstvo. Uvedomuje si to aj Nole, ktorý patrí k najväčším zástancom tímových súťaží. "Keď ste obklopení svojimi kamarátmi, hráte za svoju krajinu, je to celkom iné ako ostatné turnaje. Takže som si istý, že bez ohľadu na to, že to bola náročná sezóna a je to posledný týždeň v roku, stále nájdem potrebnú silu, aby som tam mohol hrať dobre," zakončil motivovaný Djokovič.

Viac o téme: Novak Djokovič Nitto ATP Finals 2019 Davis Cup 2019
  • Autor: © Zoznam/ps
  • FOTO: SITA/AP/Alastair Grant
  • Zdroj: športky

Súvisiace články