VIDEO Tomáš Bolo o ťažkých začiatkoch MMA na Slovensku: Vtedy by som zaplatil za to, aby som mal zápas

Zápasník MMA Tomáš Bolo v relácii Štúdio ŠportkyZápasník MMA Tomáš Bolo v relácii Štúdio Športky Zdroj: športky

BRATISLAVA - Zápasník Tomáš Bolo, ktorého už čoskoro čaká ťažký zápas a zároveň obhajoba titulu Titan Fight Night v Partizánskom proti Patrikovi Jevickému, prezradil viac o najtvrdšom kontaktom športe na svete. K MMA si vytvoril vzťah prirodzene, od malička podľa jeho vlastných slov rád sledoval akčné filmy a za loptou či pukom ho to nikdy neťahalo. Trénoval spoločne s vojakmi, po obmedzeniach ohľadom návštev objektu, v ktorom sa nachádzal priestor na trénovanie sa rozhodol spoločne s ostatnými zápasníkmi si otvoriť vlastný gym. Tak to celé začalo.

"Začal som v kasárňach, tréner bol vojak, ale prvý-sparing partner nebol vojak. Wolf Pride som založil ja aj s chalanmi s ktorými som trénoval. Niekedy nemohli ísť do areálu civily tak sme nemohli trénovať. Začalo nám to vadiť, tak sme si založili vlastný gym. Z jedného z nás sa stal tréner, z druhého manažér." prezradil Tomáš Bolo. 

MMA sa teší obrovskému záujmu širokej verejnosti, do nedávna tomu však tak nebolo, zmiešané bojové umenie si cestu k mase našlo aj vďaka amatérskej lige. "Do prvého zápasu som šiel potajomky. Mal som totiž ľahké zranenie, preto ma tréner nechcel do zápasu pustiť. Ale chcel som a chodil som na normálne tréningy a popritom som chodil do iných gymov na sparingy. Zložil som si vlastný tím chalanov, ktorí som vedel, že to trénerovi nepovedia. Chcel som vyhrať hlavne aby som trénerovi dokázal, že to môžem robiť," hovoril o svojich začiatkoch dnes už skúsený zápasník. MMA bojovníkov však pred pár rokmi nebolo veľa. "Vtedy bola taká doba, že človek by zaplatil za to aby mal zápas a nie to ešte, že by mu platili," konštatoval účastník Oktagon výzvy, ktorá rozhodne prispela k zväčšovaniu sa tohto športu a to nielen jeho diváckej základne. 

V organizácii Oktagon sa predstavil aj Tomáš Bolo,ktorý sa stal vďaka účasti v tomto projekte známym športovcom aj medzi verejnosťou. "Každá minca má dve strany, na jednej strane máte prajníkov a na druhej neprajníkov. Zviditeľnil som sa, išiel som v Bratislave po nákupnom centre a cudzí ľudia ma zastavovali a priali mi aby sa mi darilo. Pomohlo mi to, aj z pohľadu sponzoringu. Zviditeľnil som aj Gym, ľudia tak vedeli, že tento Gym existuje. Na druhej strane, ľudia sa vám vedia svojimi komentármi dostať pod kožu," prezradil zakladateľ Wolf Pride Gymu. 

Najbližšie ho čaká zápas na galavečeri v Partizánskom s názvom Titan Fight Night 8, kde sa postaví pri obhajobe opasku tejto organizácie proti Patrikovi Jevickému, ktorý mal dokonca zápas aj s Makhmudom Muradovom (momentálne už zápasníkom UFC). "Patrik Jevický, ktorý trénuje v OFA gyme, no je z východu. Ako sa spieva v pesničke severní vítr je krutý, ukážem mu, že chlapci zo severu sú tvrdší ako tí z východu."

 

 

 

 

 

 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky; VIDEO: Športky
  • Zdroj: športky