VIDEO Rozprávka na dobrú noc v O2 Aréne: Súboj Djokoviča s Thiemom musel baviť každého diváka!

Dominic ThiemDominic Thiem Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Rakúsky tenista Dominic Thiem sa stal prvým semifinalistom dvojhry na turnaji majstrov v Londýne. V druhom vystúpení v skupine Björna Borga zdolal ako nasadená päťka dvojku "pavúka" Srba Novaka Djokoviča 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5) a nadviazal na triumf nad Švajčiarom Rogerom Federerom. O druhom postupujúcom zo skupiny sa rozhodne v priamom dueli medzi Djokovičom a Federerom.

V úvodnom sete súboja medzi Djokovičom a Thiemom to bol boj o každú loptičku a o všetkom rozhodol až tajbrejk. V ňom Rakúšan vďaka dvom víťazným forhendom vyrovnal z 3:5 na 5:5, po potom spravil dve nevynútené chyby a tak sa úvodný set stal korisťou Djokoviča.

V druhom dejstve Thiem pridal na agresivite, odskočil Djokovičovi na 3:0 a vynútil si rozhodujúce dejstvo. V ňom viedol Thiem 3:1, za stavu 6:5 podával na víťazstvo v zápase, no Djokovič dotiahol set do tajbrejku, v ktorom si vybudoval náskok 4:1. Thiem však vďaka aktívnej hre otočil na 6:4 a pri podaní Djokoviča premenil v poradí druhý mečbal.

Víťazná cesta

"Presne pre takéto zápasy celý rok trénujem a snažím sa zlepšovať. Hral som proti jednej z legiend svetového tenisu a otočil som stav po prehratom prvom sete. Som hrdý na víťazstvo nad Djokovičom aj postup do semifinále. Veril som v seba a to bola správna - víťazná cesta," povedal Dominic Thiem v prvom televíznom interview.

Dominic Thiem Galéria fotiek (20) Víťazné gesto Dominica Thiema Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Thiem sa stal prvým Rakúšanom v histórii s účasťou v najlepšej štvorke na turnaji majstrov v histórii. Súpera prestrieľal vo víťazných úderoch 50-27. Na nevynútené chyby to bolo 44:21 z pohľadu víťaza.

"Nemyslím si, že by som zažil veľa takýchto zápasov, v ktorých môj súper takýmto spôsobom bojuje o každú loptičku. Hral neuveriteľne," zložil Djokovič poklonu svojmu súperovi.

O všetkom rozhodne súboj titanov

Djokovič touto prehrou neposilnil svoje šance stať sa koncoročnou svetovou jednotkou. O tento post bojuje so súčasným lídrom renkingu Španielom Rafaelom Nadalom. Srb zabojuje o postup zo skupiny vo štvrtok v priamom súboji "titanov" s Rogerom Federerom. Zverenec trénerskej dvojice Marián Vajda - Goran Ivaničevič je päťnásobný šampión turnaja majstrov a ak zvíťazí po šiesty raz, vyrovná sa práve švajčiarskej legende Federerovi.

Dominic Thiem (5-Rak.) - Novak Djokovič (2-Srb.) 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5)

Viac o téme: Novak Djokovič Turnaj majstrov Dominic Thiem Nitto ATP Finals
  • Zdroj: TASR, SITA