Real túži získať Mbappého za každú cenu: Rekordná čiastka za Neymara je oproti tejto SUME šuvix!

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

BRATISLAVA - Real Madrid už dlhší čas túži po angažovaní Kyliana Mbappého. Francúzsky mladík v službách francúzskeho majstra Paríž Saint-Germain púta na seba pozornosť zástupcov najväčších európskych klubov a sumy, ktoré lietajú v súvislosti s jeho možným prestupom sú často za hranicou normálnosti.

Podľa francúzskeho denníka Le Parisien je kráľovský veľkoklub za 20-ročného rýchlonohého útočníka ochotný vyplatiť 441 miliónov USD, čiže 400 mil. eur. Ak by sa to stalo realitou, bol by to nový svetový rekord pri prestupe v profesionálnom futbale. K tomu treba prirátať ročnú mzdu pre majstra sveta z Ruska 2018 vo výške 23,2 mil. USD, resp. 21 mil. eur. V takom prípade by Mbappé stál Real vyše pol miliardy eur, pripomína to portál businessinsider.com.

Španielsky denník AS informuje, že Real skutočne pripravuje takýto multimiliónový kontrakt s príchodom Mbappého v lete 2020, hoci ten má zmluvu v Paríži až do konca sezóny 2021/2022. Mbappé prišiel do tímu PSG v lete 2017 z AS Monako za 141 miliónov eur, resp. 156 mil. USD. Mladý Francúz dosiaľ odohral za parížsky tím 87 zápasov, v ktorých strelil 60 gólov. Mužstvu Thomasa Tuchela pomohol k dvom domácim ligovým titulom za sebou.

Viac o téme: Real Madrid Kylian Mbappé
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články