Lavička Bayernu to nebude, Wenger má nový post: Do tohto projektu vložím všetku energiu!

Arséne Wenger
Arséne Wenger

ŽENEVA - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) angažovala do svojich štruktúr Arséna Wengera. Sedemdesiatročný Francúz, ktorý má za sebou úspešnú trénerskú kariéru, bude mať za úlohu napomáhať k celosvetovému rozvoju futbalu. Bývalý dlhoročný kouč Arsenalu Londýn prijal ponuku FIFA týždeň od momentu, kedy začal byť spájaný s príchodom na lavičku bundesligového šampióna Bayernu Mníchov.

Wenger bude v rámci svojej funkcie dohliadať na Radu medzinárodnej futbalovej asociácie (IFAB), trénerské programy a analýzy zápasov na turnajoch pod hlavičkou FIFA. Zároveň napomôže pri vytváraní programu, ktorý by mal motivovať bývalým hráčom k tomu, aby sa realizovali vo futbalovom manažmente.

"Viem, že môžem prispieť k splneniu týchto cieľov. FIFA chce globálne rozvíjať futbal a ja do tohto projektu vložím všetku energiu," povedal rodák zo Štrasburgu, ktorý získal s Arsenalom tri ligové tituly a sedem trofejí v FA Cupe. Po ukončení spolupráce s "kanoniermi" pracoval krátko ako televízny analytik futbalových zápasov.


Tagy: FIFA Arsenal Londýn Arséne Wenger

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Claude Paris

DISKUSIA