Excelentný Tsitsipas zažíva debut ako z veľkej knihy: VIDEO Grécky miláčik surfuje na víťaznej vlne

Stefanos TsitsipasStefanos Tsitsipas Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas zvíťazil aj vo svojom druhom zápase na turnaji majstrov v Londýne a ako prvý postúpil zo skupiny Andre Agassiho do semifinále. V stredajšom súboji si poradil s Nemcom Alexandrom Zverevom hladko 6:3 a 6:2. Dvadsaťjedenročný hráč nadviazal na pondelkový dvojsetový triumf proti Daniilovi Medvedovovi, po dvoch dueloch má na konte plný počet bodov so skóre 4:0 na sety.

Úvodné dejstvo zápasu prinieslo iba dva brejkbaly a jediný brejk, ktorý bol napokon rozhodujúci. Tsitsipas získal podanie súpera v ôsmej hre, ujal sa vedenia 5:3 a následne potvrdil zisk prvého setu pri vlastnom servise. Mladý Grék dominoval aj v druhom sete, keď ťažil z takmer bezchybnej hry na sieti. Hneď v prvom geme získal brejk, ďalší pridal v piatej hre a tešil sa z hladkého triumfu 6:3, 6:2.

"Som veľmi prekvapený z môjho výkonu. Urobil som všetko správne. Nebolo to len o mne, ale o všetkých tých skvelých ľuďoch, ktorí ma prišli povzbudiť. Hral som jednoducho svoju hru, bol som dobre nastavený v hlave. Snažil som sa meniť hru, byť nepredvídateľný a platilo to," uviedol Tsitsipas v prvom televíznom interview.

Stefanos Tsitsipas (Gréc.-6) - Alexander Zverev (Nem.-7) 6:3, 6:2

Viac o téme: Turnaj majstrov Alexander Zverev Stefanos Tsitsipas Nitto ATP Finals
  • Zdroj: TASR, SITA