Rozhovor s Réwayom o boji a hľadaní stratenej formy: Trvá to dlhšie, ako som si predstavoval!

Martin Réway v rozhovore po zápaseMartin Réway v rozhovore po zápase Zdroj: Facebook - Rytíři Kladno

PRAHA - Súboj v hlavnom meste Česka bol aj o Slovákoch. Boli na oboch stranách klziska. V drese Kladna, ktorého hráčom a vlastníkom je legendárny Jaromír Jágr, bol v akcii Martin Réway. Talentovaný slovenský útočník dostal v Kladne šancu vrátiť sa na výslnie. Hokejovú cestu mu skomplikovalo závažné ochorenie. Teraz musí potiť krv a tvrdo makať, aby sa vrátil tam, kde bol pred rokmi. Cesta to bude ešte tŕnistá, ale nie nereálna.

"Na ľade som sa necítil zle, ale keďže sme prehrali, tak nie sme spokojní. Cítim sa stále lepšie a lepšie, ale keď vždy vynechám týždeň alebo dva kvôli chorobe, tak sa to ťažšie dobieha. Čo sa dá robiť, musím sa pripraviť lepšie. Vidím pokrok, ale na takej úrovni, ako som bol pred ochorením, nie som. Ktovie, či sa na tú úroveň niekedy dostanem. Sám neviem. Trvá to dlhšie, ako som si predstavoval. Teraz som rád za každú minútu na ľade," povedal Réway v rozhovore pre Športky priamo po zápase s HC Sparta Praha a pokračoval: "Žijem prítomnosťou a na budúcnosť teraz príliš nemyslím. Nechcem si dávať ciele, ktoré neviem, či vôbec vyjdú. Chcem sa zlepšovať každým zápasom. Potrebujem vyrovnať výkonnosť, aby som pomohol tímu."

Bývalý klenot slovenského hokeja sa už prepracoval aj do zámoria, lenže dlhá pauza od hokeja značne zamiešala kartami. Od návratu na ľad to ešte stále nie je ten istý Martin Réway, na akého boli fanúšikovia zvyknutí. Rýchly návrat z Lavalu Rocket znamenal angažmán v Slovane, ktorý hrával v KHL. Odtiaľ nasledoval presun do Švédska a následne do Kladna, ktoré práve postúpilo do najvyššej českej súťaže. "Mne osobne sa hralo v KHL ľahšie ako v českej Extralige. Neviem, čím to je. Možno je to tým, že tie klziská sú tam väčšie. Človek má viac času premyslieť si, čo s pukom. Tu na Sparte, ako aj u nás na Kladne, sú malé klziská," porovnal Réway KHL a českú Extraligu.

V Kladne pôsobí ako hráč aj majiteľ klubu Jaromír Jágr. Silné meno ťahá fanúšikov na zimné štadióny prakticky všade. Réway ho však vidí ako spoluhráča a nie ako šéfa: "Ani na to nemyslím. Beriem ho ako spoluhráča. Viem, že je majiteľ klubu. Musí okrem tohto zvládať aj mnoho povinností so sponzormi, lístkami a celkovo s tímom a štadiónom. Je toho strašne veľa. Ani si neviem predstaviť, či by to niekto takto zvládal a ešte hral. Ako vidíte, stále to má v sebe. Stačí malá chyba obrancu a vie to potrestať. Plná hala v Prahe neprekvapila, Jarda ťahá ľudí na každý štadión."

Viac o téme: HC Sparta Praha Martin Réway Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • FOTO: Facebook - Rytíři Kladno
  • Zdroj: športky

Súvisiace články