Vavro pred kľúčovým duelom verí v kvality Slovenska: Bude to iný zápas ako v Trnave

Denis Vavro
Denis Vavro

ŠAMORÍN - Po dvojmesačnej prestávke bude môcť obranca Denis Vavro opäť zasiahnuť do kvalifikačného cyklu o postup na futbalové ME 2020. V októbrovom zápase E-skupiny proti Walesu (1:1) nemohol nastúpiť pre dištanc za žlté karty, ale v záverečných dvoch vystúpeniach proti Chorvátsku (16. novembra v Rijeke) a Azerbajdžanu (19. novembra v Trnave) bude opäť k dispozícii kormidelníkovi slovenského tímu Pavlovi Hapalovi.

"Keď som počas zápasu s Walesom musel sedieť na tribúne, priznám sa, že som bol dosť nervózny. Možno to tak malo byť, teraz sa budem môcť vrátiť a podarí sa nám to ´ukopať´. Uvidíme, aké to bude na budúci utorok, či sa budeme radovať alebo budeme smutní. Dúfam, že budeme šťastní," povedal Vavro na reprezentačnom zraze v Šamoríne.

Zadák talianskeho Lazia Rím priznal, že obliekať si na seba dres národného mužstva vníma ako veľkú česť. "Chodiť na reprezentačné zrazy je pre mňa niečo neopísateľné. Mám stále iba 23 rokov, som mladý hráč. Ďakujem všetkým, že som sa sem mohol dostať," dodal niekdajší hráč dánskeho FC Kodaň a MŠK Žilina.

Hneď úvodný z novembrových dvoch vystúpení bude pre Slovákov veľmi náročný. V chorvátskej Rijeke nastúpia proti domácim vicemajstrom sveta, ktorým v septembri doma podľahli vysoko 0:4. Pre "vatrenich", ktorí ešte nemajú postupovú definitívu, to bude posledný zápas v kvalifikácii, Slováci ešte môžu nazbierať šesť bodov a teoreticky Chorvátov v tabuľke "éčka" aj preskočiť. "Bude to iný zápas ako v Trnave. Chorvátom aj nám ide o veľa. Keď však predvedieme výkony z ostatných dvoch kvalifikačných stretnutí, z domáceho proti Walesu a toho v Maďarsku, môžeme byť úspešní," zakončil Denis Vavro.


Tagy: Slovensko Denis Vavro

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Michal Driapsa
Foto:
TASR/Pavel Neubauer; Video: Športky

DISKUSIA