Košice dôkazom konkurenčného boja: Jeden prichádza a pre iného už nie je miesto

David Květoň sa stal novou posilou HC Košice
David Květoň sa stal novou posilou HC Košice

BRATISLAVA - Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HC Košice angažoval po reprezentačnej prestávke českého útočníka Davida Květoňa. Tridsaťjedenročný krídelník sa v aktuálnej sezóne nepresadil v nabitom kádri českého majstra z Třinca a nastupoval v tamojšej druhej najvyššej súťaži za Frýdek-Místek. V 16 zápasoch nazbieral 14 bodov (4+10) a bol tretím najproduktívnejším hráčom mužstva. "Oceliari" sa po príchode Květoňa rozlúčili s ďalším útočníkom Michalom Murčekom. Informácie priniesol oficiálny klubový web.

"Davida poznám z českej extraligy. Je to útočník, ktorý môže hrať na pravom aj ľavom krídle. Verím, že jeho hokejové schopnosti, dobré korčuľovanie a hlavne zakončenie, pomôžu oživiť naše útočné rady. Po angažovaní nového útočníka sme sa rozhodli neponúknuť nový kontrakt Michalovi Murčekovi. Chcel by som mu touto cestou poďakovať za jeho služby a prajem mu veľa ďalších športových úspechov," uviedol športový manažér HC Košice Jan Šťastný.

Květoň odohral v českej extralige viac ako 650 zápasov v základnej časti a play-off. Okrem Třinca hrával za Vsetín, Chomutov, Mladú Boleslav a Vítkovice. Pripísal si štarty v reprezentácii a krátko pôsobil aj vo fínskom Kärpäte Oulu. Angažmán na Slovensku si vyskúša prvýkrát v kariére, s Košicami podpísal zmluvu do konca aktuálnej sezóny.


Tagy: HC Košice Michal Murček Jan Šťastný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hckosice.sk

DISKUSIA