VIDEO Beznádejne vypredané, v akcii národná legenda: Už nie som ten Jágr ako pred 20 rokmi!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Líder tabuľky verzus Kladno s Jágrom v zostave. Zaujímavý duel pritiahol na pražský štadión tisícky fanúšikov - bolo vypredané. Hostia by to mali ťažké aj v plnej sile, ale do hlavného mesta cestovali v oslabenom zložení. Pomiešané lajny znižovali šance na výhru, a to domácich hnala za výhrou celá hala. Napriek krutej prehre hlavná hviezda Kladna sľubuje víťaznú odvetu.

"Je samozrejmé, že sme proti Sparte chceli vyhrať, ale nadchádzajúce zápasy v piatok a v nedeľu budú pre nás podstatne dôležitejšie. Chýbali nejakí hráči, ale je to v poriadku, nabudúce to bude úplne o niečom inom. Ani ja už nie som ten Jágr ako pred 20 rokmi. To by sme sa bavili úplne o niečom inom. Sám sebe ale stále verím," zhodnotil prehratý zápas so Spartou Jaromír Jágr. Jeho spoluhráči si odbíjajú debut v českej Extralige, do ktorej postúpili v minulej sezóne. Rozdiel v popularite je zrejmý. Na štadiónoch sa zrazu objavujú tiisícky fanúšikov, zatiaľ čo bez Jágra v zostave a v nižšej lige to bola iba hŕstka ľudí: "Možno na nás doľahla váha okamžiku. Je veľký rozdiel hrať pred 150 divákmi, keď tu na Sparte ich bolo cez 17-tisíc. Musíme si tým prejsť. Uvidíme v play-off. V play-off bude odveta, nebojte sa."

Konečný výsledok 6:2 pre domácu Spartu vyznieva presvedčivo, ale zápas nebol pre Kladno úplne stratený. Na konci druhého dejstva bol stav po dvoch góloch hostí 4:2 a stále sa dalo bojovať o výsledok. Vydarenú pasáž hry komentoval Jágr s úsmevom: "Chceli sme im ukázať, čo ich za dva týždne čaká u nás v Kladne. Myslím, že sú poraziteľní. Nabudúce budeme úplne iné mužstvo. Na druhú stranu, Sparta bude brať body nie len nám ale aj iným tímom."

Všetkých šesť gólov inkasoval slovenský brankár Denis Godla, ktorý sa po prestupe do Kladna udomácnil na poste brankárskej jednotky. Jeho spoluhráč Martin Réway nebodoval. Na opačnej strane klziska sa gólom prezentoval Matúš Sukeľ aj Andrej Kudrna. Milan Jurčina v drese Sparty nebodoval, no na konci stretnutia sa mohol tešiť z výhry.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: facebook - Rytíři Kladno
  • Zdroj: športky

Súvisiace články