VIDEO Hviezda Realu sa vzoprela kritike: Som si istý, že patrím k najlepším brankárom na svete!

Thibaut CourtoisThibaut Courtois Zdroj: profimedia.sk

BRUSEL - Belgický futbalový brankár Thibaut Courtois nesúhlasí s nedávnou kritikou svojich výkonov v drese Realu Madrid. Obhajuje sa tým, že v španielskej lige pustil v tejto sezóne len sedem gólov.

V reprezentácii neinkasoval už sedem zápasov v rade a sériu môže natiahnuť v dnešnom zápase kvalifikácie majstrovstiev Európy v Rusku. Belgičania už majú postup zaistený.

"Som si istý, že vďaka talentu a výkonom patrím k najlepším brankárom na svete. A práve preto som kritizovaný," povedal Courtois novinárom na predzápasovej konferencii. "Ale ako profesionála ma zaujíma len názor trénera, spoluhráčov a tých, ktorí vedia, čo obnáša byť brankárom," dodal.

Na dvadsaťsedemročného Courtoisa sa zniesla vlna kritiky predovšetkým po septembrovej prehre 0:3 s Paris St. Germain a následnej remíze 2:2 s FC Bruggy v Lige majstrov. V dueli s belgickým celkom pustil dva rýchle góly a po polčase kvôli zdravotným problémom striedal. Aj kvôli tomu považuje názory o slabšej forme na začiatku sezóny za nefér.

"Kritizovať niekoho za inkasovaný gól je veľmi ľahké, ale zostal som pokojný a trénoval rovnako ako predtým. Nikdy som nezapochyboval o svojich schopnostiach. Stratiť sebavedomie by bola tá najväčšia chyba, potom to ide s človekom rýchlo z kopca," vyhlásil Courtois, za ktorý Real vlani údajne zaplatil Chelsea 35 miliónov eur. V londýnskom klube Courtois po návrate z hosťovania v Atléticu Madrid v lete 2014 vystriedal na pozícii brankárskej jednotky Petra Čecha.

Od nečakanej októbrovej porážky 0:1 s Mallorcou Courtois vo farbách "bieleho baletu" neinkasoval už päť zápasov. Ešte lepšie sa mu darí v reprezentácii, v ktorej siedmimi čistými kontami prekonal belgický rekord. Zápis Taliana Dina Zoffa, ktorý v rokoch 1972 až 1974 nedostal gól v 12 dueloch a s 1142 minútami trvajúcou nepriestrelnosťou drží svetové reprezentačné maximum, je však ešte ďaleko.

Viac o téme: Belgicko Thibaut Courtois Real Madrid CF