Hamšík reaguje na zlé počasie: Scenár, kedy by sa odohral zápas v prípade preloženia!

Na snímke slovenskí futbalisti zľava kapitán Marek Hamšík, Juraj Kucka a Róbert Mak
Na snímke slovenskí futbalisti zľava kapitán Marek Hamšík, Juraj Kucka a Róbert Mak

RIJEKA - Tréner slovenských futbalistov Pavel Hapal verí, že dobre trafí zostavu v sobotnom kvalifikačnom zápase EURO 2020 v Rijeke (20.45). Domáci Chorváti budú v súboji favoritom, ak ale hostia do bodky naplnia stanovenú taktiku, môžu podľa kapitána Mareka Hamšíka dosiahnuť vytúžené a potrebné víťazstvo.

Za kabínu dostal pred médiami priestor kapitán Hamšík. "Prípravu sme mali rovnakú ako na každý zápas. Máme svoju taktiku a musíme ju do bodky splniť. Chorvátom zápas vo Walese úplne nevyšiel podľa predstáv, určite budú chcieť uspieť. Každý zápas bol kľúčový, nejako sa toho nevieme zbaviť, teraz je ďalší. Vieme, o čo ide. Ide o všetko. Verím, že to tak bude vyzerať aj z našej strany. Nemôžeme vypustiť žiadnu loptu. Aj my máme kvalitu a chceme ju ukázať. Musíme byť najmä dobrí a pozorní v defenzíve. Potom môžeme myslieť na útok. Toto sú zápasy, aké každý chce hrať a my sa musíme naň tešiť. Zápas v Trnave je už minulosť," uviedol stredopoliar čínskeho klubu Ta-lien I-fang.

Ani on sa nevyhol otázke na počasie a nepriaznivé podmienkamy: "Hlásia zlé počasie, ale ihrisko na prvý pohľad vyzerá fantasticky a verím, že sa nič nezmení. V daždi sme odohrali asi sto zápasov, tešíme sa a sme plne koncentrovaní, či bude teplo, alebo bude pršať." Do hry však prichádza aj možnosť, že zápas Slovákov bude v Chorvátsku preložený na iný termín. Podľa prvých dostupných informácií od zdroja Športiek je prípadnou alternatívou nedeľa a čas o 14:30.

Na šampionát postúpia prví dvaja zo skupiny, cez kvalifikáciu už nemôže postúpiť Azerbajdžan. Chorvátom na postup stačí bod. Slovensko z prvého miesta na ME určite dostanú víťazstvá v Chorvátsku a nad Azerbajdžanom. Štrnásť bodov po remíze v Rijeke a domácej výhre s Azerbajdžanom (alebo rovnaký bodový zisk v obrátenom garde) by mu stačilo v prípade, ak Wales dvakrát remizuje, alebo ak zvíťazí v Baku a remizuje doma s Maďarskom.


Tagy: Marek Hamšík Slovensko Chorvátsko

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Športky

DISKUSIA