VIDEO Diváci svedkami surového útoku na protihráča: Exemplárny trest od NFL

Myles Garrett v závere zápasu napadol Masona RudolphaMyles Garrett v závere zápasu napadol Masona Rudolpha Zdroj: SITA/AP/David Richard

NEW YORK - Vedenie zámorskej ligy amerického futbalu NFL exemplárne potrestalo hráča Clevelandu Browns Mylesa Garretta za útok na rozohrávača Pittsburgu Steelars vo štvrtkovom zápase. Disciplinárka mu zakázala činnosť na neurčité obdobie, minimálne do konca tejto sezóny.

Garrett v závere zápasu napadol Masona Rudolpha, stiahol mu helmu a udrel ho s ňou do hlavy. Jeho skrat vyvolal šarvátku, do ktorej sa zapojili prakticky všetci hráči na ihrisku. "Spravil som obrovskú chybu. Bolo to sebecké a neakceptovateľné. Chcem sa ospravedlniť Masonovi Rudolphovi, mojim spoluhráčom, klubu, fanúšikom aj lige," citoval Garrettove stanovisko web BBC.

Počas suspendácie nebude poberať plat, do hry sa vráti až po schválení zo strany NFL. Podľa agentúry AP je to najprísnejší trest v histórii, okrem zákazu činnosti dostal aj nešpecifikovanú pokutu. Sankcia sa ušla aj klubom, oba zaplatia za bitku 250-tisíc dolárov.  

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: NFL Myles Garrett
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/David Richard; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články